тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Чому різні види алкоголю роблять різний п'янкий ефект

Алкогольний напій - це насамперед алкоголь, будь то текіла, вино, пиво або щось ще. Його основою є етиловий спирт, або етанол, і він має властивість п'янити. Той факт, що лікери містять більше етанолу, ніж вино або пиво, означає, що ефект від нього буде сильніший, а «стандартна доза» буде меншою. «Стандартної дозою» вважається 14 грамів «чистого» спирту. Незважаючи на те, що в кожному напої вміст етанолу свій, для будь-якого напою можна розрахувати цю норму...

 

 

Передбачається, що єдиною відмінністю між склянкою пива і склянкою віскі є спосіб засвоєння етанолу - наприклад, віскі п'янить куди швидше. І справа тут не у вигляді уживаного напою, а у швидкості, з якою етанол надходить у кров. Відповідно до цього, алкогольні напої з приблизно однаковим вмістом спирту повинні чинити на вас схожий вплив. Але чомусь 40-градусна горілка робить людину буйною, віскі підвищує агресію, а джин змушує сумувати.

Одне з можливих пояснень тому - змішування. Багато людей п'ють текілу в чистому вигляді, але ром воліють з чимось змішувати - наприклад, з колою. Якщо ви поєднуєте джин з тоніком, а горілку - з Ред Буллом, складно сказати, який напій викликав ту чи іншу емоцію. Інше пояснення - додаткові інгредієнти, продукти ферментації і дистиляції, в тому числі, хімічні речовини на зразок ацетону, ацетальдегіду і складних ефірів. Різні типи алкогольних напоїв містять різні види і кількість добавок. В основному добавки впливають на колір і смак напою, але можуть і бути обгрунтуванням, чому той чи інший напій діє на вас певним чином. Дослідники вважають, що багато чого залежить і від того, в якому настрої ви почали пити. Дослідження ефектів алкоголю щодо моторних і когнітивних функцій показали, що індивідуальні відмінності в реакції людини на алкоголь пов'язані з конкретними типами ефектів, які ви від них очікуєте. Якщо ви п'єте, щоб повеселитися - швидше за все, станете веселим, а якщо алкоголь для вас - засоби боротьби з депресією, то він може цю депресію посилити.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com