тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Що станеться з руками, якщо їх на 10 днів помістити під воду

Затримавшись у ванній занадто довго, шкіра на пальцях за

Ще в 2002 році південно-африканський аквамен Тім добровільно занурився в невеликий резервуар з водою, встановленому в Йоганнесбурзькому торговому центрі.

Йому вдалося побити рекорд, який датується аж 1986 роком. "Це було набагато складніше, ніж я думав. Було багато проблем з диханням, але не дивлячись на це, я примудрявся спати, їсти і займатися своїми справами. При цьому на контейнер, в якому був я, весь час витріщалися покупці", - розповідає Тим.

Весь раціон харчування був заснований на низько-білковій дієті. Їжа пропускалася по спеціальній трубочці. А в туалет хлопцеві доводилося ходити з допомогою катетера. Загалом жах! Але ще жахливіше те, як виглядали руки Ярроу після настільки тривалого перебування у воді. Весь час хлопець перебував в рукавичках, але це не вплинуло на поліпшення зовнішнього вигляду його долоньок. Це були руки 200-річного старого! На щастя, через деякий час руки Тіма повністю відновилися, і він не отримав серйозних травм.

"Причина того, що руки і ноги стають такими зморшкуватими в тому, що поверхня шкіри на цих ділянках покрита мертвими клітинами, які абсорбують воду швидше, ніж будь-які інші клітини," - пояснює британський біолог Еллі Харрісон (Ellie Harrison). "Верхній шар шкіри (в якому багато мертвих клітин) вбирає більше води. Нижній шар (живі клітини) не здатен збільшуватися, тому верхній змушений зморщуватися, утворюючи складки".

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com