тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Історія скотчу

Сьогодні важко уявити собі наше життя без такої, здавалося б, дрібниці, як скотч. Я зараз говорю не про Шотландське віскі, а про звичну нам прозору стрічку, яку люди використовують настільки широко, що й паперу не вистачить, щоб описати. А чи знайома вам історія скотча?

 

 

У далекому 1923 якийсь Річард Дрю працював в компанії з виробництва наждачного паперу. У 1925 році Річард був призначений відповідальним за тестування в автосервісах нової наждачним шкурки. Одного разу він звернув увагу, що при фарбуванні автомобілів виникали труднощі там, де потрібно було пофарбувати двома кольорами. Виходило дуже неакуратно і наш герой вирішив знайти вихід. Незабаром Річард випробував першу клейку стрічку з пластиром по краях. Перший досвід був не зовсім вдалим: стрічка згорталася, заважаючи фарбування. Але початок було покладено і через 5 років Річард Дрю отримав патент на свій винахід - клейку прозору стрічку. Це сталося 27 травня 1930. Цю дату і вважають днем ​​народження скотча - «шотландської стрічки» з прозорої плівки з нанесеним шаром клейковмісної речовини.

Вважається, що назвали скотч скотчем через горезвісну жадібності шотландців, але це вже зовсім інша історія. Історія скотча ж на цьому не закінчується. Вже в 1932 році скотч був вдосконалений - Джон Борден придумав і додав в рулон лезо для спрощеної обрізки стрічки. Хочеться сказати, що це не останнє удосконалення скотча і на сьогодні існує близько 900 різних найменувань цього корисного винаходу.

Спочатку скотч призначався для запечатування харчової упаковки, але за роки Великої депресії американці придумали безліч альтернативних способів застосування скотча. За допомогою його заклеювали порвані сторінки книг і документів, зламані іграшки, щілини у вікнах, розбиті яйця і т.д. У 1932-му році Джон Борден удосконалив винахід Роберта Дрю і забезпечив скотч податчиком з лезом для відрізання стрічки однією рукою.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com