тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Плавучий храм «Святий Володимир»Є чимало плавучих церков, у тому числі і на просторах колишнього СРСР, але храм «Святий Володимир» є єдиним у світі самохідним судном...

 

 

У 2004 списаний десантний корабель підремонтували і спорудили на палубі маленьку церковцю. Маленьку, та цінну для віруючих - в ньому знаходяться частина мощей Святого Федора Ушакова та Олександра Невського, передані відповідно настоятелем Санаксарського Різдво-Богородніческого чоловічого монастиря та єпархіальною владою Санкт-Петербурга. Названо плавучий храм на честь князя Володимира, хрестителя Русі.

Специфіка десантних човнів така, що вони можуть проплисти по будь-якому мілководдю. Це дуже цінна якість для «Святого Володимира», адже він курсує по Волзі, відвідуючи і великі міста і малі села, всюди проводячи богослужіння. У 2010 році повинно було відбутися велике турне довжиною в 3000 км. від гирла Волги до Москви, але в силу несприятливих метеорологічних причин і через поломки човен змушений був повернуться назад у Волгоград. Як видно з фотографій, «архітектура» храму досить аскетична, що зрозуміло - обмежені умови човна не дозволяють розгулятися фантазії, та й самі будівельники, мабуть, переслідували зовсім інші цілі, тобто не збиралися будувати церкву фантастичної краси, а просто приміщення культового характеру. Тут є лише найнеобхідніше современные системы отопления, електро і водопостачання, інші життєво важливі комунікації.

Найбільш помітні деталі, що видають призначення човна - купола. Досить масивний центральний купол розташований на ажурних стійках, що надає якусь повітряну легкість конструкції. Решта купола з полірованої міді також ніби підвішені в повітрі. Напевно, далеко по Волзі видно золотисті відблиски.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com