тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найглибша у світі печера.

 

Вороняча печера (печери Крубера, Крубера-Вороняча) - найглибша в світі вивчена печера. Вона розташована в масиві Арабіка в Гагрскому хребті в Абхазії, Грузія.

Про її дослідження і чергові подкорення частенько новини можна почути, і це не дивно, адже це справді унікальне геологічне утворення.

 

 

Вперше ця печера досліджена спелеологами з Грузії в 1968 році, Їм вдалося дістатися до глибини в 95 метрів Кажуть, що саме тоді, вона і стала називатися печерою Крубера. Повторно вона була досліджена вже до глибини 210 метрів у 1968 році спелеологами з Красноярська. Красноярці називали цю печеру - Сибірська. Наступними хто вивчав цей фантастичний природній об"єкт стали київські спелеологи, вони ж дісталися до глибини 340 метрів і прозвали її Вороняча печера. Але вже у вересні кияни змогли дістатися до глибини 1410 метрів. Пізніше був досягнутий рубіж в 1750 метрів. Влітку ж 2004 року змогли пробитися до глибини 1775 метрів, що було великим досягненням. Наступний рекорд глибини в 1884 метра був поставлений вже в серпні.

Але рекорд який ще досі не побитий був поставлений в 2007 році Геннадієм Самохіним з міста Сімферополя, Геннадію вдалося дістатися до глибини в 2190 метрів, і це ще не межа, у цій печері існують і глибші ділянки!


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com