тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Вічно живі» трупи племені Торайя

Кожного серпня в індонезійському племені Торайя проходить дивний ритуал: тубільці виймають своїх предків із трун, в яких ті пролежали 3 роки. Трупи миють, наряджають в новий одяг і з піснями-танцями носять по селу. Свято з трупом в общинному і сімейному колі означає, що люди вірні своїм традиціям, предкам; це додає їм сили для нових звершень...

 

Ніч нарядний труп проводить серед членів своєї сім'ї. А уранці його знову - в тому ж одязі, в яких він був, відносять в колишнє місце заспокоєння.

Щодо поховання, то трупи у племені Тарайя мають певний ранжир: "дворян" складають у видовбаних печерах в горі, труни з шаманами підвішують на вірьовках над прірвою ("щоб дух спокійно витав"), простолюдинів кладуть в ями, що згори укриті колодами. Найдовше у формі мумій зберігаються "дворяни" - звичайно 30-40 років. Стільки ж могли б зберігатися і шамани, але там є обмеження за часом гниття вірьовок, на які підвішена труна, - як правило, років через 20 вони валяться в прірву. Найгірше доводиться трупам простолюдинів - по селу їх максимум можна носити пару разів(тобто до 6 років), далі плоть розпадається на фрагменти.


 

 

 


 


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com