тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Кам'яна скрипка

 

Пам'ятайте, популярну казку про кам'яну квітку? А ось чим може здивувати сучасність. «Чорний Птах», також відомий як Скрипка з Чорного Каменя - це повнорозмірна скрипка з мінералу чорного діабазу, створена по малюнку Антоніо Страдіварі і здатна грати як звичайна дерев'яна скрипка...

 

Її створив шведський художник Ларс Віденфалк і назвав Чорним Птахом через колір і звички Страдіварі називати свої скрипки в честь птахів. У 1990-му році Віденфалк займався оформленням концертного залу в Осло (Норвегія) і звернув увагу, як оздоблювальний камінь діабаз «співає» при роботі з молотком і зубилом. Він задумався, чи можна створити з цього каменю справжній музичний експериментальний інструмент, і вирішив втілити в камені скрипку за кресленнями легендарного Страдіварі.

Камінь, з якого зроблена скрипка, Віденфалк взяв зі старого надгробка свого діда - він став непотрібним, коли для всієї родини зробили спільну могилу і пам'ятник - і за два роки виготовив дивовижну скрипку вагою в 2 кг. Чорний птах - єдина в світі кам'яна скрипка, здатна грати, і досить таки непогано! Деякі композитори навіть написали музику спеціально для цього дивовижного інструменту. Невеличка довідка: діабаз (франц. diabase) - стародавні кристалічно-зернисті породи вулканічного походження, що представляють собою симбіоз мінералів плагіоклаз і авгіт. Діабази в основному поширені в областях з пологим заляганням осадових гірських порід, а також у областях з вулканічною активністю.


 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com