тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Чорна лава Гори Бога.

 

На півночі Танзанії розташований наймолодший вулкан в ланцюзі Вірунга - Ol Doinyo Lengai (дослівно - Гора Бога), загублений на просторах африканського рифта в 160 кілометрах від Кіліманджаро. Оль Дойньйо Ленгаі унікальний вулкан, такої дивовижної лави немає у жодного іншого вулкана світу...

 

 

Танзанія земля масаїв, диких тварин і вулканів, країна, що сполучає в собі самі мальовничі картини Африки. Численні вулкани розкидані по всьому розлому великого африканського Рифта довжиною в 6000 кілометрів, віком 30 мільйонів років.

На вершині вулкана Ol Doinyo Lengai є білі потьоки - сліди лави, що вилилася з кратера. Біля підніжжя вулкана мирно пасуться жирафи, і інші представники африканської фауни. Сходження на Ol Doinyo Lengai вважається особливо важким, враховуючи його висоту 2962 метрів і його круті схили.  А ще біля вершини вулкана знаходиться величезний розлом, земля тут гаряча. Раніше потрібно було спуститися на сто метрів нижче, щоб дістатися до дна кратера, але в даний час він заповнений до країв застиглими шарами лави.

Незвичайна лава являє собою натрокарбонатіди - це вулканічні вапняки багаті кальцієм натрієм і вуглецем, ця лава тече як вода. Коли ця лава тече вона зовсім чорна, а після дощу, через три години, вона стає білою як сніг, а якщо немає дощу, то досить і вологи, що міститься в повітрі, щоб через три дні вона посвітлішала. За кольором лави можна визначити, скільки днів лаві, це єдиний вулкан на планеті, який вивергає таку лаву. На вершині чується вибухи, що говорить про те, що вулкан є активним.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com