тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гора Вашингтон: царство штормових вітрів

 

Гора Вашингтон - одна з вершин, що входять до складу Президентського хребта (Presidential Range) у штаті Нью Гемпшир (США). Це найвища гора північного сходу країни, її висота 1917 метрів. Гора відома екстремальними погодними умовами і сильними вітрами, які в середньому тривають до 16 годин на добу...

 

 

Снігові бурі на вершині гори на протязі всього року - звичайне явище, а шар снігу, що випадає щорічно, складає 645 см. Тут сходяться маршрути штормових вітрів: холодних Арктики і теплих з океанського Гольфстріму. У квітні1934 року на горі Вашингтон був зафіксований світовий рекорд по максимальній швидкості вітру, виміряного на земній поверхні, - 372 км / год .

До прибуття перших європейських поселенців гора була відома як Агіокочук «будинок Великого Духа» і шанувалася індіанцями як священне місце. Перші регулярні метеоспостереження на Горі Вашингтон почали проводитися з 1870 року службою оповіщення США. У 1932 році на вершині гори почала функціонувати метеообсерваторія, девіз якої «Місце з найгіршою погодою в світі». Обсерваторія проводить наукові дослідження, випробування метеоприладів, збирає і реєструє дані про температуру і вологість, вивчає вимірювання субарктичного клімату на вершині гори. Основні будови метеостанції розроблені так, щоб витримувати швидкість вітру до 500 кілометрів на годину. Будівля метеообсерваторіі взимку закривається для відвідин, і мандрівники всередину не допускаються.

Зимова казка гори Вашингтон приваблює велику кількість сміливців охочих піднятися на її вершину. Дербі Філд був першим європейським поселенцем, який в 1642 році здійснив сходження на гору Вашингтон.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com