тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Марсіанські колонії на Землі

REU USA/

Американські подвижники продовжують марити освоєнням Марса. Громадська організація Mars Society має дві «марсіанські станції», що імітують життя на червоній планеті - на канадському острові Девон і пустелі американського штату Юта. Саме там обкатується техніка для роботи на Марсі, спеціальні матеріали та соціальні відносини в екіпажі...

 

 

Першою була відкрита «марсіанська станція» на канадському острові Девон, другий - Mars Desert Research Station (MDRS) в пустельній місцевості в штаті Юта, недалеко від міста Хенксвілл. У Канаді вона працює влітку, в Юті - з грудня по травень. Третя станція запланована в Ісландії, четверта - в Австралії. На обох станціях постійно (в період роботи), вахтовим методом живуть люди. Їх направляє сюди не дозвільний інтерес, а любов до прогресу. Місія цих людей важка, та й практично не оплачується, не те що пропозиціі на сервісі работа киев, де можна на свій смак і уподобання знайти досить вигідну роботу.

Тут випробовують механізми і пристосування, які стануть в нагоді при колонізації Марса, моделюють ситуації, схожі з тими, що протікають на цій планеті. Наприклад, прототип марсохода Curiosity, FIDO (Field Integrated Design & Operations) випробовувався в 2002 році спочатку на станції в Юті. Зараз там випробовується марсіанський скафандр з повною системою життєзабезпечення «NDX-1». Перші випробування «NDX-1», сконструйованого з більш ніж 350 спеціальних матеріалів, пройшли 2006 році в Північній Дакоті, в 2007 на «Mars Desert Research Station, а потім - в Антарктиді.

Пристанище марсонавтів в Юті дуже скромне - циліндричний двоповерховий житловий модуль The HAB діаметром 10 м, тобто допоміжний модуль-оранжерея і окремий модуль-обсерваторія. Особистий простір - крихітні каюти, в кожній - стіл і жорстка ліжко. Є холодильники з їжею, система водопостачання, електрогенератори, аптечка. Два тижні екіпажі перебувають на зв'язку з ЦУПом, пишуть мережеві щоденники та звіти, виконують експерименти по своїй науковій програмі (складеної самостійно), здійснюють вилазки на квадроциклах за геологічними зразками, відчувають різне устаткування, проходять медичні та психологічні тести.

 

 

контакт - nioplanband@gmail.com