тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Квітка-рука

 

Виявляється, у горах Мексики і Гватемали ростуть «дерева з людськими руками»! Саме так перекладається назва цієї рослини з грецької. Хірантодендрон п'ятипалий (Chiranthodendron pentadactylon) - єдиний представник роду, до якого належить...

 

Ці «рукаті» дерева ростуть на абсолютній висоті від 2 до 3 кілометрів і мають масивні, але низькі стовбури діаметром до двох метрів. При першому погляді на квітуче дерево стає не по собі: криваво-червоні квітки мають надзвичайну схожість з кистями людських рук: з шкірястих чашечок тягнуться розчепірені «пальці», навіть з «нігтями», і після двох тижнів цвітіння починають в'янути. В чашечках накопичується сік, смак якого нагадує смажений хліб з водою.

Американський ботанік Джуліан Альфред Стейермарк так описував хірантодендрон: «Схожість з рукою така велика, що його можна не помітити. Само собою зрозуміло, що це дерево викликало страх і благоговіння. Протягом довгого часу мешканцям долини Мехіко було відомо тільки одне таке дерево, яке росло в Толука, - його насіння були висаджені в ботанічному саду Мехіко ще до завоювання Мексики іспанцями. Але пізніше з'ясувалося, що в горах на південному заході це дерево росте у великих кількостях».


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com