тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сукуленти: живе каміння пустелі (7 фото)

Найхимерніші рослини на планеті, сукуленти розцвітають там, де інших їхніх побратимів спалює дотла безжальне сонце Калахарі. «Живі камені» формою і кольором настільки схожі на гальку і незграбні уламки скель, що під блискучими променями сонця їх майже не вдається розрізнити, звичайно, якщо вони ще не цвітуть...

 

 

Навіть не віриться, що ці «камені» - живі. Один дослідник південноафриканської флори виявив новий вид сукулентів, лише коли випадково сперся на них, прийнявши за розсип каменів. За допомогою такого маскування ці представники пустельної флори ховаються від травоїдних. Це - результат тривалого природного відбору: тільки екземпляри, що не виділялися з навколишнього середовища, рятувалися від знищення тваринами і розмножувалися. Як і багато рослин, сукуленти володіють великим стрижневим коренем; він йде глибоко в грунт, звідки видобувається волога.

Маленькі кульки з ребрами і колючками, гігантські циліндри заввишки з триповерховий будинок, яскраві квіти і похмурі геометрично зламані лінії - все це сукуленти. Назва групи рослин походить від латинського succus, що означає «сік», а сукуленти, відповідно, «соковиті рослини». І дійсно, вони містять у собі запас води, що дозволяє їм вижити в несприятливих посушливих умовах.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com