тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найперші компютерні ігри.

У далекому 1962 році на зорі розвитку комп'ютерної техніки, коли про ігри навіть ніхто не думав, на світ з'явився Spacewar для комп'ютера PDP-1. Природно, у ті роки ні про яку самостійну розробку в домашніх умовах не йшло і мови. Розроблялося це все в різних наукових інституціях аж ніяк не останніми людьми в науковому середовищі. Не стала винятком і Spacewar. Гра розроблялася кількома програмістами з Массачусетського технологічного інституту.

 

 

 

 

Групою керували Стів Рассел і Мартін Гретца, які познайомилися в університетському туристичному клубі і зійшлися на грунті захоплення науковою фантастикою. У січні 1962 у вільний від роботи час вони написали просту програму, а через місяць це була вже простенька гра з двома ракетами, що стріляли одна в одну. Spacewar працювала на новому по тим часам комп'ютері PDP-1. Його процесор виконував 100000 операцій в секунду, а оперативної пам'яті у PDP-1 було 9 кілобайт.

Проте Spacewar не можна вважати першою грою. Фізик з Брукхейвен доктор Уіллі Хайботем в 1958 році створив першу «комп'ютерну гру» на осцилографі - Теніс для двох (Tennis for Two). Штатні фізики з Національної лабораторії Брукхейвен (Brookhaven National Laboratory) змогли відтворити радикальні наукові проекти. За повідомленням ScienceBlog, група лабораторних техніків під командуванням доктора Пітера Такакса (Peter Takacs) в даний час працюють над відтворенням однієї з перших ігор в історії індустрії розваг. Звичайно, проектом не вистачає якісної графіки і всіх цих новомодних штучок, включаючи контролери захоплення руху і 3D режим, але не варто забувати, що це всього лише рекреація гри 1958 ... на осцилографі. Що стосується обладнання, на якому була створена гра, то загальна маса досягала декількох сотень кілограм, тому для її транспортування фізикам знадобився вантажівка.

У 2008 році відбулося святкування півстолітнього ювілею найпершої в світі комп'ютерної гри, в ході підготовки до якого апарат і гра були відтворені, що зажадало близько 3 місяців, так як деякі компоненти було практично неможливо відшукати.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com