тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найпопулярніша онлайн-реклама у світі

Вірусний ролик мінералки Evian з немовлятами на роликових ковзанах, прокотився по інтернету в липні, в кінці 2009 року був внесений до Книги рекордів Гіннесса як найбільш популярна онлайн-реклама - з 45 мільйонами переглядів по всьому світу (сумарно по всіх копіях ролика на різних мовах) на той момент. Вже до грудня ця цифра перевищила 70 млн...

 

 

Однак це не випадковий вірусний ефект - у якості стартового поштовху було використано розміщення на заголовній сторінці відеопорталу Youtube що охопило 9 млн показів. Більше того - в код відеоплеєра було запроваджено трекинговий код Nielsen, чиє панельне дослідження потім показало істотний вплив кампанії на впізнаваність бренду.

У Франції ролик був також показаний по телебаченню з охопленням 71,7% цільової аудиторії. Платне розміщення на заголовній сторінці Youtube 3 липня дало охоплення ще 2%, причому 95% з цих глядачів не бачили його по телевізору. Лише 0,1% населення бачили рекламу і по ТБ, і на Youtube. Однак до кінця липня за рахунок органічного вірусного ефекту охоплення на Youtube збільшилося до 3,5% цільової аудиторії, причому це знову були люди, що не бачили ролик по ТВ. У Великобританії було заміряно вплив роликів на характеристики бренду Evian. Виявилося, що онлайн-вірус виявляє помітний вплив на споживачів бутильованої води. Ті, хто бачив ролик, в 50% випадків називали першою водою Evian (awareness first mention), в той час як контрольна група - в 40% випадків. У аудиторії вірусу виросли й інші оцінки сприйняття бренду: прихильність (favourability) з 71% до 79%, перевагу (preference) з 61% до 67%, потенціал купити (purchase consideration) з 75% до 80%.

«При запуску "Rollerbabies" ми ставили перед собою амбітну мету - створити першу за всю нашу історію глобальну рекламну кампанію», - розповідає Майкл Айдан (Michael Aidan), бренд-директор компанії Evian. - «Вміле управління співтовариством споживачів, а також розміщення ролика на відеохостингу YouTube, допомогло нам істотно перевершити наші сподівання. Ролик став самою переглядається відеорекламою в мережі за всю історію, а також відео № 1 на місяць запуску в США, Росії та Японії, тобто в тих країнах, де знамениті «немовлята Evian» 1998 року не були відомі раніше. Ще більш вражаючою стала спонтанна трансляція цієї «веб-сенсації» телеканалами по всьому світу, а також не менше 350 реміксів цієї реклами, аудиторія яких налічує мільйони користувачів».

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com