тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найперші патенти і торгові марки в історії

Найперший відомий нам патент на винахід видано італійцеві Філіппо Брунеллески в 1421 році, але торгові марки з'явилися набагато раніше. Реєстрація торгових марок була введена в 1876 році в Англії, після того, як червоний трикутник пивоварні «Басс» став першою зареєстрованою торговою маркою. Сучасні патенти походять від «патентних грамот», слово «патент» - від латинського «patens», що означає «відкритий, ясний». До речі, якщо вас турбує питання, де можна якісно, швидко і недорого виконати ремонт мобільних телефонів Львів, раджу звернутись до спеціалістів компанії Аldo-Holod. А ще тут вам запропонують комплексну діагностику мобільних пристроїв, а також можна придбати всі необхідні аксесуари.

 

 

Ці документи вперше почали видавати в XV в. італійські міста-держави. Перший патент на винахід був виданий у Флоренції архітекторові, золотих справ майстрові і скульптору Філіппо Брунеллески за спосіб перевезення товарів вгору по річці Арно. Патент давав власникові право не допускати руху по річці нових засобів транспорту впродовж трьох років.

Що ж стосується найперших торгових марок, то деякі історики простежують еволюцію торгових марок аж до таврування худоби, англійська назва якого, branding, дало назву такому феномену XX століття, як бренди. Однак тавро було знаком власника, а не виробника. Першими торговельними марками вважаються друк і символи, якими користувалися стародавні народи, в тому числі єгиптяни, греки, римляни і китайці, щоб вказати, ким створені ті чи інші вироби - наприклад, кераміка або цеглу. У середньовічній Європі торгові гільдії ставили свої мітки на різні вироби, а Закон про маркування для пекарів 1266 (Англія) вважається одним з найдавніших законодавчих документів, що регулюють використання торгових марок. Незважаючи на настільки ранню появу законодавства, лише в XIX ст. торгові марки стали сприймати не лише як ознака походження, але і як «підпис» конкретного продавця, тому їх почали оберігати. У 1876 році це привело до появи перших установ, де реєстрували товарні знаки, в Лондоні, Англія.

Першою зареєстрованою торговою маркою став червоний трикутник пивоварні «Басс». Патенти, торгові знаки і авторське право існують для захисту виробників та споживачів від підробок. Порушення законів про них може здатися привабливим, але як вказує юрист Річард Пенфолд (Англія), що спеціалізується на інтелектуальній власності, «лестощі нічого не дає - звичайно, за умови наявності в країні адекватних законів про захист авторського права».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com