тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Післяобідній сон

 

Минулорічної осені ця фотка була дуже популярною у всесвітній мережі. Ну а що ж тут сталося насправді, чому машинки так акуратно повкладалися "на бочок"?..

 

 

Ця фотографія, зроблена проїжджаючим автоаматором на наступний ранок після потужнього торнадо в Південній Дакоті восени 2012 року, в мить обійшла весь інтернет. Уявіть тільки силу вітру, який легко перекидає такі фури ніби дитячі машинки. Тоді над американським штатом Південна Дакота пронеслися відразу кілька торнадо. Вихори перевертали автомобілі та зривали дахи будинків. Десятки будівель отримали серйозні пошкодження, в деяких населених пунктах не було довгий час електрики, газу, водопостачання. Та сила стихії не злякала очевидців, і ті впритул під'їжджали до воронок на машинах і знімали це грізне природне явище на камери.

Близько тисячі торнадо проходять по території США кожен рік, такої кількості не спостерігається в жодній іншій країні, специфіка клімату тут така. Деякі з них недовговічні і тривають всього кілька секунд; інші бушують більше години, але лише деякі з них настільки руйнівні, як той, що перекинув фури, і знищив цілі селища. Торнадо - це обертовий стовп повітря, результат взаємодії холодних і теплих атмосферних фронтів. Вони як правило зароджуються в купчасто-дощових хмарах і в певний момент опускаються на землю, щоб нищити все довкола. Проте учені до кінця не можуть остаточно пояснити процес зародження торнадо.

Ось відео, яке приблизно демонструє ситуацію з цими фурами:

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com