тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені вивчають мумію дівчинки із племені інків

Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі сторіччя пролежала в льодах на вершині шеститисячника, що сприяло відмінному збереженню тіла. Поруч з нею лежали заморожені тіла ще двох юних жертв: семирічного хлопчика та шестирічної дівчинки. Зразки мумії так званої Maiden, "Дівиці" зараз вивчає група дослідників з Нью-Йоркського університету (City University of New York) на чолі з Анжелікою Кортелс.

 

 

Замість традиційного аналізу ДНК учені вивчили білки в тканинах і встановили, що у зовні здорової дівчинки була бактеріальна легенева інфекція, що нагадує туберкульоз. До речі, це вперше інфекція виявлена ​​в мумії. Унікальна мумія була знайлена ​​в 1999 році на схилі вулкана Юяйяко (Llullaillaco), що підноситься на 6739 метрів над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі. Було знайдено три мумії, які, на відміну від бальзамували єгипетських "колег", піддалися глибокому заморожуванню. Тіло семирічного хлопчика також піддали вивченню, а от дослідити останки шестирічної дівчинки вчені поки не наважуються. Ймовірно, в неї колись влучила блискавка, що може позначитися на точності результатів дослідження.

Швидше за все, трьох дітей принесли в жертву тодішнім місцевим божествам, про що свідчать розташовані поруч з ними артефакти: золото, срібло, одяг, миски з їжею і екстравагантний головний убір з білого пір'я невідомих птахів. android планшет


 

контакт - nioplanband@gmail.com