тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Болгарія. «Чудні мости» + бонус

Дивовижний скельний феномен «Чудні мости», розташований за течією ріки Еркюпрія на південь від міста Пловдів. Утворилися вони, ймовірно, при землетрусі, в результаті обвалу печери. З плином часу під впливом атмосферних процесів в мармурових скелях сформувалися два рідкісних за своєю красою, природних мармурових моста...

 

 

Довжина першого - 96 метрів, ширина 12-15 метрів, з отвором глибиною 45 метрів і майже такої ж шириною - 43 метри. На відстані близько 200 метрів нижче по яру розташований другий міст, скеля ця менша, довжиною в 60 метрів. «Чудні мости» оголошені територією, що охороняється ЮНЕСКО в 1949 році.

В одній легенді розповідається, як були створені ці дивні мости. Багато років тому в урочищі села Забирдо було багато пастухів. Невідомо звідки з'явився змій, який став нападати на стада. Багато років вони страждали від набігів змія, поки, нарешті, не додумалися, як перехитрити чудовисько. Навантажили на одного осла тюки з губкою, підпалили його і погнали осла на змія. Змій проковтнув осла разом з товаром, а труть розгорявся все сильніше. Знавіснілий змій у відчаї не знав, куди подітися. Тоді він знайшов якийсь отвір в землі і проліз туди. Його величезне тіло зробило в землі велику діру. Через роки, коли останки змія згнили, залишилися величезні склепінчасті мости. Ось так, згідно з цією легендою, з'явилися «Чудні мости».


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com