тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Крим. Бал хризантем 2012

На вулиці зима, хтось радіє снігу і морозу, комусь доводиться миритися з сірістю і вітрами. Пропоную розбавити зимові будні яскравими кольорами осені. Отож, під катом невеличка і не по сезону розповідь про традиційний бал хризантем у Нікітському ботанічному саду...

 

 

Колекція хризантем, як і сам Нікітський сад, зазначила в цьому році ювілей - 200 років. Збирати її розпочав засновник саду і перший директор Христіан Стевен в 1812 році, а от грунтовною селекцією цієї чудової квітки зайнявся  23-й директор Анатолій Коверга в 1939 році. Спочатку роботи велися з дрібноцвітними сортами. У 1953 році з Китаю були привезені крупноцвітні хризантеми. Ось тоді і відбулася в Нікітському саду їх перша виставка, яка стала традиційною. В даний час колекція Нікітського ботсаду нараховує майже 350 сортів хризантем, половина з яких створена місцевими вченими-селекціонерами.

Хризантемам більше тисячі років. Розводити їх почали в Китаї (бл. 550 до н. Е.), потім вони підкорили Японію, ставши національним символом, потім перед їх красою пали Європа і Росія (десь в середині XIX століття). Назва квітки походить від грецьких слів 'chrysos' - золото і 'anthemis' - квітка, тобто золотоцвітий, і пояснюється жовтим забарвленням суцвіть.

 

Автор


 

 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com