тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Запах страху

Американські вчені зробили сенсаційне відкриття - виявляється, страх проникає в мозок людини через ... ніздрі. Давно відомо, що деякі тварини мають здатність лякати один одного за допомогою запаху. Однак, чи здатні на це людські істоти, до останнього часу залишалося під питанням...

 

 

 

Тим не менш, психологам відомий феномен, коли в групі одна людина, що піддалася паніці, мимоволі заражає нею решти членів групи. Не виключено, що при цьому вони відчувають якийсь «запах страху»?.

 

Те, що страх може проникати в мозок через ніс, вперше було доведено вченими з Університету в Х'юстоні (США). Вони збирали піт у двох груп добровольців, одна з яких дивилася фільм жахів, а інша - мирно бігала по біговій доріжці. Вчені просочили двома видами поту спеціальні подушечки і давали понюхати іншим добровольцям. В результаті цього експерименту було визначено, що від поту, виділеного в результаті перегляду «страшилок», «нюхачі» помітно нервували, в той час як на «біговий» піт не реагували взагалі.

Одночасно експерименти з вивчення запаху страху проводилися в Пентагоні, причому теж на основі людського поту. Тестувалися зразки поту парашутистів, вперше здійснювали стрибок у безодню. У добровольців, нюхали їх, крім страху, була зареєстрована ще і підвищена активність мозку. Так в Пентагоні було остаточно доведено: запах страху дійсно існує і має здатність передаватися від однієї людини до іншої.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com