тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Аляска. Незвичайні дерева-клумби Glacier Gardens

Ботанічний сад Glacier Gardens на Алясці - місце дуже незвичайне. Туристам, що приїхали сюди на екскурсію, може здатися, що навколо все перевернуто з ніг на голову, адже десятки дерев, всупереч здоровому глузду і законам ботаніки, верхівкою впираються в землю, а корінням тягнуться до неба!..

 

 

На відміну від баобабів, ці дерева не були такими споконвічно, їх унікальний зовнішній вигляд - результат багаторічних праць власників парку Стіва і Сінді Боухей (Steve and Cindy Bowhay), які доклали багато зусиль, працюючи над озелененням парку. Незвичайні дерева отримали назву "Flower Towers", а з'явилися вони "завдяки" природним катаклізмам. У 1984 році під час масштабного зсуву в горах безліч дерев було викорчувано з корінням. Небайдужі до біди американці, брати Боухей, почали займатися відновними роботами. Спочатку вони викупили лише шість акрів землі, які почали засаджувати деревами та чагарниками, намагаючись запобігти подальшій ерозії грунту. Для того, щоб забезпечити електроенергією теплиці, Стів побудував невелику гідростанцію, тоді ж тут з'явилися перші штучні водойми. З часом влада виділила ентузіастам ще 44 акра, сьогодні площа ботанічного саду Glacier Gardens становить 50 акрів.

Незважаючи на те, що було висаджено безліч саджанців, Стів Боухей не забув і про викорчувані під натиском стихії дерева. Він буквально подарував друге життя загиблим рослинам: зібравши ті дерева, стовбури яких виявилися цілими, винахідливий американець зарив їх у землю на кілька футів, а в кореневище обладнав природними клумбами-горщикам, в яких висадив фуксії, бегонії і петунії. Сьогодні в ботанічному саду Glacier Gardens налічується близько сотні "перевернутих" дерев, верхівки яких прикрашені мохом і квітами.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com