тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Морський горіх: найбільша у світі насінина

Сейшельський або морський горіх - найбільше у світі рослинне насіння. Це плід віялової пальми - гігантського дерева, що виростає лише на острові Праслін, що належить Сейшельському архіпелагові. Обхват «горішка» - трохи менше метра, довжина близько півметра, а вага більше 25 кг. Його ще називають морським кокосом (Coco de mer), мальдівським горіхом, подвійним кокосом. Форму горіх має досить оригінальну: кажуть, він надзвичайно нагадує оголені жіночі сідниці...

 

 

Сейшельська пальма (Лодоіцея, лат. Lodoicea) росте надзвичайно повільно, але зате живе в середньому близько восьми сторіч і сягає тридцятиметрової висоти. Мальдивский горіх, опинившись у сприятливому грунті, проростає тільки через рік і живить ніжний паросток ще років п'ять. Перші плоди Лодоіцея приносить в двадцятип'ятилітньому віці. Важкі насіння тонуть у воді і втрачають здатність проростати, тому ареал поширення чудесної рослини вкрай обмежений.

Колись їм приписувалися неймовірні охоронні і цілющі властивості. Власники «чарівних» кокосів або предметів, виготовлених з їх шкаралупи, багатії і щасливці, виявляли чудеса нещадної жорстокості і граничної жадібності, зберігаючи свої «скарби».


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com