тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

М'ясоїдна рослина Nepenthes attenboroughii

Природа не перестає нас дивувати. Вона любить підносити сюрпризи, одним з яких стало відкриття нового виду м'ясоїдних рослин Непентес Аттенборо (лат. Nepenthes attenboroughii). А нещодавно ця з першого погляду невинна рослинка спіймала синицю - це другий зареєстрований випадок в історії. Перший був відзначений кілька років тому в Німеччині...

 

 

Незвичайну картину виявив кілька днів тому житель англійського села West Pennard Найджел Хьюітт-Купер (Nigel Hewitt-Cooper), коли оглядав свій тропічний сад. В одному з "глечиків" рослини виднілося пір'я нещасної птахи.

«Найбільші з цих рослин часто поїдають жаб, ящірок і мишей, а найбільший вид таких "глечиків" був виявлений з пацюками всередині, але знайти в такій рослині птицю - справа незвичайна», - говорить Найджел. Він вважає, що велика синиця сіла на край глечика, заінтригована комахами. Вона нахилилася, щоб дістати якогось жучка, плаваючого в жерлі хижої рослини, але звалилася і не змогла вибратися. Обидва випадки потрапляння птаха в рослину-глечик відбулися в культивованих садах. У дикій природі біологи поки таких пригод не відзначали. Тим не менш дуже ймовірно, що і в джунглях схожі випадки цілком можливі. 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com