тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Крижані квіти

В Арктиці існує неймовірно красиве явище - крижані квіти. Так вчені називають кристали висотою в кілька сантиметрів, які утворюються на поверхні тонкого шару льоду. Що воно таке, дізнаємось нижче...

 

 

Вважалося, що крижані квіти утворюються декількома способами. Один - вода із перенасиченою вологою повітря конденсується у вигляді кристалів на поверхні льоду. Точно так само формується іній. Інший спосіб - солона вода піднімається по порах льоду і на його поверхні виростають кристали солі.

Професор Грей Уорстер (M. Grae Worster) і його колега Роберт Стайл (Robert W. Style) з Інституту теоретичної геофізики Кембріджського університету (Institute of Theoretical Geophysics, University of Cambridge, Велика Британія) з'ясували, що ні волога, ні сіль тут ні при чому. Виконавши теоретичні розрахунки і перевіривши їх у лабораторних умовах, вони прийшли до висновку, що для росту снігових квітів необхідні тонкий шар льоду й велика різниця між його температурою і температурою повітря - хоча б в 20 ° С. Тому теоретично крижані квіти можуть утворюватися і у водоймах з прісною водою.


 

 

А ось ще один подібний за своім походженням природний феномен. У минулому році на березі мічиганського озера сформувалися тисячі правильних крижаних куль. Незвично і красиво! 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com