тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Брехуна видають не очі

Британським ученим вдалося спростувати існуючу раніше теорію про те, що брехуна можна легко обчислити по очах. Протягом довгого часу вважалося, що дивлячись вгору і вправо, людина скоріш за все лукавить, або навіть обманює співрозмовника, якщо ж догори і вліво, то вона говорить чисту правду. Нещодавно вчені з Единбурзького університету, а також іншого наукового центру Великобританії після ряду проведених досліджень з'ясували, що це не що інше, як міф, придуманий обивателями...

 

 

Про це повідомив телеканал ВВС. За твердженням вчених, зв'язок між тим, як людина спілкується, і тим, в яку сторону дивиться, була одним з основних методів дослідження людської поведінки, а саме нейролінгвістичного програмування (НЛП).

Виходячи з цієї теорії, якщо людина дивиться вправо, швидше за все, вона щось недоговорює, або навіть десь у чомусь обманює. Якщо ж вона дивиться вліво, це означає, то людина посилено про щось згадує. Було проведено цікаве дослідження. Декількох добровольців попросили по черзі брехати і говорити правду перед камерою. Після цього іншу групу випробовуваних попросили переглянути всі відеоролики і визначити, хто брехун, а хто говорить правду. Багато, дійсно, вважали, що брехуна можна визначити по очах, а точніше, за певних рухів. Однак професор Едінбурзького університету Кароліна Ватт (Karolina Vatt) говорить про те, що прийшов час спростувати подібні теорії. За її словами, не існує ніяких доказів того, що існує прямий зв'язок між рухом очей і тим, чи бреше людина чи говорить правду. Дане дослідження це підтвердило.

Професор Харфордширського університету Річард Вайсман (Richard Weisman) говорить про те, що залишається 5 способів, як визначити бреше людина чи ні. Перше, на що потрібно звертати увагу, так це те, що, коли людина говорить неправду, вона досить часто в своїй промові підкреслює свою причетність до події, повторює займенник "я" і похідні від нього "​​мене", "мені" і т. д. На підсвідомому рівні він начебто доводить свою причетність. Друге, на що слід звернути увагу, чи робить він паузи і наскільки часто виникають затримки в розмові. Також брехуна характеризують різні вигуки "мммм", "ееее" і т.д. Найчастіше, коли людина бреше, вона намагається сконцентруватися, що призводить до мінімізації рухів. На це також варто звернути увагу.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com