тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Taipei 101 - найбезпечніший хмарочос в світі

Тайбей 101, раніше відомий як Taipei World Financial Center, є знаковим хмарочосом, розташований в районі Сіньі, Тайбей. Від відкриття в 2004 і до 2010 року будівля вважалося найвищою в світі. У 2010 першість перехопив дубайський Burj Khalifa в Дубаї.На сайті http://helpvisa.com.ua/taiwan ви зможете гарантовано, швидко, і без лишніх переплат замовити оформлення візи до Тайваню, і інших країн світу.


 

 

Тайбей 101 отримав безліч нагород, в тому числі LEED Platinum certification, вищу нагороду за лідерство в енергетиці та екологічному дизайні, а також як найвища будівля в світі. Хмарочос проектувала CY Lee & partners, а підрядниками виступали Samsung C & T і KTRT Joint Venture.

Вежа служила іконою сучасного Тайваню з моменту відкриття, а в 2004 році отримала премію Emporis Skyscraper як найкрасивіша будівля. Оскільки вежа добре проглядається з усіх боків, з неї запускають феєрверки на новий рік.

Taipei 101 складається з 101 надземних і 5 підземних поверхів. Архітектурно будівля уособлює синтез еволюції технологій і азіатських традицій. Постмодерністський підхід до загального стилю полягає в сучасних методах реалізації традиційних елементів дизайну.

За розрахунком проектантів, вежа повинна витримувати тайфуни і землетруси максимальної сили, які проходили в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за останні 2500 років. Цікаво, що під час землетрусу 31 березня 2002 стався нещасний випадок, але не з будівлею, а з баштовим краном, який впав на дорогу Sinyi під вежею, придавивши при цьому кілька автомобілів. Проте, перевірка показала, що будівля не отримала ніяких конструктивних пошкоджень і будівельні роботи вдалося відновити протягом тижня.

 


Нижче наведено кілька цікавих фактів про Тайбей 101:

- Це одна з небагатьох будівель в світі, оснащена двоповерховими ліфтами. Ліфти є найшвидшим в світі, які дозволяють підніматися зі швидкістю 1008 метрів на хвилину. Максимальна швидкість при цьому на 34 відсотки швидше, ніж попередні найшвидші ліфти Landmark Tower в Йокогамі.

- Taipei 101 в даний час є другою за висотою будівлею в світі. Це була перша в світі будівля, висота якого перевищила півкілометрову позначку (висота Тайбей 509,2 метра). Більшість аспектів проектування, планування були розглянуті і схвалені майстрами фен-шуй.

- Конструкція хмарочоса заснована на цифрі "8", щасливому числі в китайській культурі.

- Будівля має 8 секцій і підтримується 8 колонами. Дизайн, що нагадує пагоду, навіяний традиційною китайською архітектурою. Секційні вежі також нагадують бамбук, який є зразком міцності, стійкості і елегантності.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com