тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Види і особливості застосування арматури

Будівництво багатьох стаціонарних будівель пов'язано з необхідністю встановлення фундаменту того чи іншого виду. Для забезпечення максимальної міцності обов'язковим елементом є присутність каркаса зі стрижнів круглого перетину, званих арматурою. Їх наявність забезпечує належну стійкість до рызних навантажень.

 

 

Види фундаментної арматури

Наявність арматури для фундаменту в бетонній заливці дозволяє значно збільшити міцності конструкції. Пов'язано це з наявністю внутрішніх елементів жорсткості, міцно пов'язаних між собою.

В даний час в будівництві знайшли застосування наступні види арматури:

1. Пластикова - сучасний аналог, активно поширюється на будівельному ринку. Відсутність тривалого досвіду використання не дозволяє однозначно судити про переваги і недоліки цього матеріалу. Нижче зупинимося на них докладніше.

2. Сталева - традиційний варіант, який пройшов випробування часом і століттями експлуатації, які і виявили основні переваги даного матеріалу. У свою чергу, даний вид підрозділяється на два підвиди: гладка арматура являє собою сталеві стрижні круглого перетину з гладкою циліндричною поверхнею; рифлена відрізняється наявністю на поверхні прута опуклих елементів, розташованих під кутом до поздовжньої осі деталі. Їх наявність забезпечує кращу зв'язку з бетоном і надає надійність всієї конструкції фундаменту.

Кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Для порівняння аналогів розглянемо їх експлуатаційні якості.

Стальна арматура

Сталь є досить міцним чорним металом, що дозволяє в кінцевому підсумку отримати високу міцність стрічкового фундаменту і інших видів підстав будинку. Застосування прутків достатнього діаметру гарантує нівелювання негативного впливу вертикальних деформацій грунту, що виникають в міжсезоння або при зміні рівня ґрунтових вод.

Найбільшого застосування отримала арматура 12 для фундаменту з рифленою поверхнею. Наявність в сплаві заліза робить негативний вплив на хімічну стійкість матеріалу. Особливо це проявляється при контакті арматури з водою, що призводить до корозійного руйнування.

Щоб сталева арматура для фундаменту довше зберігала свою механічну міцність, при укладанні необхідно забезпечувати зазор від неї до опалубки не менше 50-60 мм. Шар бетону запобіжить контакту з водою і утворення іржі. А от по посиланню сетка сварная в Алматы ви дізнаєтесь про діяльність ТОО "Темiр Каркас", яка виробляє якісний матеріал для армування.

Пластикова арматура

Досить новий матеріал на будівельному ринку, який ще не одержав широкого визнання. Будівельників та інженерів насторожує високий коефіцієнт поздовжнього подовження матеріалу. Гнучка арматура для фундаменту, на відміну від сталевої попередниці, може розтягуватися. Це негативно позначається і на міцності всього фундаменту.

З позитивних аспектів арматури зі склопластику можна виділити наступні:

- Значне зниження витрат на перевезення завдяки намотуванню в бухти;

- Висока стійкість до впливу вологи і різних реагентів;

- Низька маса. На загальну думку, такий вид арматури можна застосовувати лише для малонавантажених фундаментів, наприклад під каркасними будівлями.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com