тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

День народження біткоїна

22 травня ентузіасти відзначають річницю однієї з найбільш ранніх угод в історії криптовалюти: дві піци за 10000 біткоїнів купив програміст Ласло Ханеч. На момент покупки біткоіни коштували 25 доларів, зараз їх ціна - близько 83 мільйонів доларів!


«Тоді біткоіни мали хоч якусь цінність, так що ідея обміняти їх на піцу здавалася надзвичайно крутою, - відзначав Ханеш під час інтерв'ю газеті "Нью-Йорк Таймс" у 2013 році. - Ніхто не знав, що проект стане настільки великим». Також журналісти з'ясували, що він продав залишки своїх біткоіни за курсом один долар і заробив близько чотирьох тисяч.

«Цього було достатньо, щоб купити новий комп'ютер і кілька відеокарт», - сказав він і додав, що майнінгом після цього більше не займався. Це одне з небагатьох інтерв'ю Ханеша, в 2017 році з ним безуспішно спробували зв'язатися користувачі Reddit.

Як з'ясувалося, другий учасник угоди - Джеремі Стардівент - поклав біткоіни на гаманець, а потім сплатив ними подорож по США.

«З точним знанням майбутнього я б вчинив інакше, але так можна сказати про все що завгодно», - розповів він виданню Vice. Багато компаній, пов'язані з криптовалютою, і ентузіасти індустрії сьогодні купують піцу, щоб відзначити день, який, на їхню думку, «змінив статус біткоіна». У своїх акаунтах в соціальних мережах вони викладають фото з «святковою символікою» і піцою, призводять порівняння з тим, що б сталося, якщо покупка трапилася в 2018 році. Наприклад, біржа Huobi випустила спеціальний короткий відеоролик, а окремий рахунок у «Твіттері» фіксує «курс піци». Кріптобіржа Bitstamp ж підрахувала, що за сьогоднішньою ціною за біткоіни можна купити близько шести з половиною мільйонів піц. За їх же розрахунками, якщо скласти коробки з під них, то вони досягнуть висоти 300 кілометрів.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com