тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

На аукціоні Sotheby's продали рідкісний блакитний діамант за 6,7 млн доларів

Один з найважливіших діамантів в історії «Блакитної Фарнезе» вперше був виставлений на торги після 300 років, проведених в одній сім'ї.

 

 

Історія цього каменю починається з 1715 року, коли він був дарований королеві Іспанії Ізабеллі Фарнезе. Він прикрашав собою діадему, що належала Марії-Антуанетти. І ось 15 травня на аукціоні Sotheby's в Женеві він був придбаний анонімним багатієм за 6,7 млн доларів. До речі, по посиланню centaurus.com.ua/ ви дізнаєтесь багато цікавого про дорогоцінні каміння і метали, а також про діяльність ювелірної майстерні Centaurus.

«Блакитний Фарнезе» - грушоподібний темний сіро-блакитний діамант вагою в 6,16 карата. Його вага становить 6,16 карата. Він побував у володінні чотирьох королівських будинків Європи.

Цей коштовний камінь був подарований королеві Іспанії Ізабеллі Фарнезе (1692-1766) і прикрашав діадему, що спочатку належала останній королеві Франції Марії-Антуанетти (1755-1791). Переходячи у спадок, легендарний діамант кілька століть подорожував по Європі і за цей час побував у володінні чотирьох монарших сімей: іспанської, французької, італійської та австрійської.

«Блакитний Фарнезе» став свідком трьох століть європейської історії. Однак всі ці роки дорогоцінний камінь залишався таємницею за сімома печатками. Крім близьких родичів і, звичайно ж, королівських ювелірів про його існування не знав практично ніхто.

І тепер цей блакитний діамант грушоподібної форми, вагою в 6,16 карата був представлений на торгах Sotheby's «Чудові діаманти і благородні прикраси», які відбулися в Женеві 15 травня 2018 року.

«Складно висловити словами хвилювання, з яким тримаєш в руках цей дорогоцінний камінь, відкритий кілька століть назад на алмазних шахтах Голконда в Індії. Він став свідком 300 річної історії Європи, а його колір нагадує знамениті блакитні діаманти з Голконди в тому числі і легендарний діамант «Надія», - ділиться своїми враженнями про «Блакитний Фарнезе» глава міжнародного ювелірного департаменту Sotheby's, співголова Sotheby's Швейцарія Девід Беннетт.

Варто зазначити, що публічна демонстрація дорогоцінного каменю відбулася наприкінці березня в Гонконзі, далі - в квітні, камінь тоді був представлений в Лондоні, Нью-Йорку, Сінгапурі. У травні його показували в китайському Тайпеї. І тільки з 12 по 14 травня виставлений на передпродажну демонстрацію в Женеві.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com