тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший у світі глобус

В офісі компанії DeLorme, що спеціалізується на випуску карт, затишно розташувався Ерта - найбільший в світі глобус. Обертову модель нашої планети можна побачити в містечку Ярмут (штат Мен, США), що розташований в парі десятків хвилин їзди від Портленда.

 

 

Ерта має вагу в дві з половиною тонни при діаметрі 41 фут. Якщо хтось захоче побачити північну півкулю на цьому гіганті, йому доведеться піднятися на рівень третього поверху.

Ерта знаходиться у величезному скляному атріумі, а завдяки підсвічуванню його можна побачити не тільки вдень, але і вночі. У сусідньому залі знаходяться столи з красивими настільними лампами, на яких розміщені різні карти Землі - фізичні, політичні, і т.п.

 


Будівництво глобуса тривало протягом двох років, а його масштаб становить один до одного мільйону. Іншими словами, на один міліметр поверхні цього глобуса доводиться один кілометр реальної поверхні нашої планети. Завдяки настільки солідному масштабу, вдалося пропрацювати величезна кількість дрібних деталей, включаючи відомі дорожні мережі та окремі райони великих міст, попутно вказавши на глобусі масу корисної інформації.

Повідомляється, що загальний обсяг даних, нанесених на поверхню Ерта, склав більше 140 гігабайт інформації. На той момент це були рекордні цифри, адже Карти Google тоді ще не винайшли.

Каркас незвичайного глобуса складається з більш ніж шести тисяч алюмінієвих трубок, на основі яких було змонтовано майже вісімсот листів з картами.

Ерта, як і переважна більшість своїх побратимів, встановлений під кутом. В даному випадку кут склав 23.5 градуса, адже саме такий осьової нахил має наша планета. Розробники намагалися зробити все можливе, щоб глобус став ідеальною моделлю Землі і їм це безперечно вдалося.

 


 


Качественные винты для для реализации любых строительных задач по доступной стоимости предлагает интернет-магазин K2 EXPERT.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com