тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дахи з водоростей на острові Лесо (Данія)

На острові Лесо (Læsø), розташованому біля берегів Данії, існує унікальне явище - будинки з дахами з морських водоростей. Ці дахи, товщина яких досягає метра, нависають над стінами як масивні капелюхи. Вони віддалено нагадують солом'яні дахи, але водорості набагато міцніше. Деяким з цих дахів понад 300 років, і вони є унікальною особливістю острова Лесё...

Практика будівництва дахів з морськими водоростями eelgrass відноситься до того часу, коли на острові Лесо процвітала соляна промисловість. У ґрунтових водах було до 15 відсотків солі, і під час літньої спеки вона кристалізувалася з грунту природним шляхом.

На острові були побудовані сотні соляних печей для добування солі, яким було потрібно паливо. Дрова добували з обмежених лісових масивів острова, поки не настав день, коли остров'яни зрубали останнє дерево. При відсутності деревини соляна промисловість Лесо рухнула. Після того, як вирубка дерев оголила піски, вони стали замітати села і сільськогосподарські угіддя. Видобуток солі був заборонений.

Однак берег Лесо виявився багатим на водорості і корчі. Таким чином, остров'яни почали використовувати корчі для будівництва будинків, а водорості - для дахів. Eelgrass зростає в водах навколо острова і ці зарості були настільки великими, що часто вимивалися на берег. Вони мають довгі, яскраво-зелені, стрічкоподібне листя шириною близько сантиметра і довжиною до 2 метрів. Жителі збирали їх на березі, висушували і скручували в товсті мотузки, які потім використовувалися для формування дахів. Традиційно цим займалися жінки.

 


Оскільки водорості просякнуті сіллю, експлуатаційні властивості дахів зберігаються протягом сотень років. З плином часу сплетення водоростей тверднуть в суцільну масу, яка не тільки водонепроникна, але і вогнестійка, і витримує значні навантаження.

Дахи з водоростей надзвичайно важкі. Хеннінг Йохансен, який займається відтворенням цих конструкцій, підрахував, що один квадратний метр даху важить 300 кілограм. У це твердження віриться насилу, оскільки в такому випадку конструкція важила б кілька десятків тонн, що вимагало б надзвичайно масивних стін.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com