тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Тонкощі вибору акустичних колонок

Рано чи пізно ми всі хочемо будинку «хороший звук», але не всі з нас розбираються в акустиці, пропозиція на ринку величезна, і найскладніше: часом, здавалося б, схожі з першого погляду колонки різних брендів дуже сильно відрізняються в ціні. Більш того, не зрозуміло яку систему потрібно вибрати: стерео 2.0, багатоканальний домашній кінотеатр, або взагалі моно (одну колонку).

 

 

При виборі колонок для музики потрібно враховувати відразу кілька параметрів. Традиційно, основним вважається діапазон відтворюваних частот: чим він ширший, тим більше точно акустика передає звуки інструментів і голосу. Як правило, хороші колонки, котрі ідеально відтворюють весь діапазон звуків, мають при цьому велику потужність і забезпечують максимальну якість, досить дорогі. На щастя, сучасні технології не стоять на місці і здатні запропонувати технічні рішення, які дозволять отримати відмінний звук навіть з допомогою невеликих і недорогих систем. І якщо вам потрібні дійсно якісні і по доступній вартості акустические колонки, раджу завітати до інтернет-магазину tehnoezh.ua.

Для розширення можливостей компактних і недорогих колонок дуже рекомендується додати в свою систему сабвуфер - спеціалізований гучномовець для низьких, басових частот. Важливо, що доповнити систему ніколи не пізно - Ви можете почати з покупки стереопари колонок, а потім вже займатися розширенням їх можливостей.

У будь-якому випадку, зверніть увагу на наступні параметри вподобаних Вам акустичних систем:


Потужність

У теорії, чим вище цей параметр, тим більше гучні звуки можуть відтворювати колонки, проте гучність потрібно не завжди. На практиці ж, можна сказати, що потужності ніколи не буває занадто багато - більш потужні колонки дозволять Вам не тільки слухати музику гучніше - необхідності в цьому може і не бути - а забезпечать запас, який дуже позитивно впливає на загальну якість звуку.


Номінальний опір

Або так званий імпеданс; вимірюється в Омаха (Ω, Ом). Величина імпедансу не пов'язана з якістю або потужністю колонок як таких, це просто характеристика, що дозволяє визначити, чи сумісні колонки з Вашим підсилювачем. Вивчіть задню панель підсилювача або ресивера і дізнайтеся, колонки з яким опором він підтримує - треба, щоб воно знаходилося в межах, позначених там. Наприклад, якщо підсилювач підтримує опір від 6 до 8 Ω, підключати до нього 4-омні не можна.


Діапазон відтворюваних частот

Чим він ширший, тим краще, але можна сказати, що для хороших музичних колонок він повинен бути в межах 50-20.000 Hz. Якщо в обраній Вами моделі він ширший - це відмінна ознака!

 

Кількість смуг

Для поліпшення віддачі на найвищих і найнижчих частотах, конструктори акустичних систем виділяють для відтворення низьких і високих звуків різні динаміки. Вважається, що мінімальною кількістю є 2 смуги, тобто один спеціальний динамік для високих частот і ще один - для середніх і низьких. У найдорожчих і якісних моделях зазвичай використовують 3 смуги, виділяючи спеціальний середньочастотний динамік.

 

Розташування отвору фазоінвертора

Фазоинвертор зазвичай виглядає як круглий отвір на корпусі, на розташування якого користувачі часто не звертають уваги. Однак, це важливий елемент конструкції, що допомагає забезпечити гарне звучання басів. Важливо пам'ятати, що якщо фазоинвертор знаходиться на задній панелі, то їх не можна ставити впритул до стіни - треба, забезпечити хоча б 30-40 сантиметровий зазор. В іншому випадку, звучання басових звуків може погіршитися або вони стануть тихішими.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com