тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Концепт Volkswagen Sedric - безпілотне таксі майбутнього

Вже мало хто сумнівається, що через два-три десятка років поняття «особистий автомобіль» стане атавізмом. Всіх нас пересадять в автономні «поди», на яких ми будемо добиратися до роботи, дому, школи, чи магазину.

Зараз, для прикладу, замовляючи на taxi24.kiev.ua послугу таксі в Києві можна не сумніватися комфорті, безпеці, оперативності і винятковому сервісі, втім масова роботизація і автоматизація транспорту, що спостерігається в останні роки судячи з усього зробить сферу пасажироперевезень ще більш оптимізованою під потреби людей.

Своє бачення безпілотної «маршрутки» представив Volkswagen у вигляді оновленого концепту Sedric. Перший «Седрік» був представлений навесні минулого року на автосалоні в Женеві. На цей раз дизайнери трохи змінили його зовнішній вигляд і інтер'єр.

Тепер автомобіль пофарбований в сірий матовий колір, уздовж кузова тягнуться біла і червона смуги, а на ковпаках передніх коліс нанесено число «42» (виробник не розкриває його значення).

Всередині Volkswagen Sedric передбачений двомісний диван і два крісла з відкидними сидіннями. Просторий інтер'єр дозволяє пасажирам витягнути ноги або взяти з собою багаж.

 


А ось керма і педалей тут немає: концепт відповідає п'ятому рівню автономності за класифікацією SAE, тобто може обходитися без допомоги водія в будь-яких ситуаціях. До речі, суть автомобіля прихована навіть в його назві: Sedric - акронім від Self-Driving Car.

Передбачається, що для виклику роботаксі можна буде скористатися мобільним додатком. Буде потрібно лише вказати пункт призначення, все інше зробить Sedric. У компанії Volkswagen вірять, що подібні транспортні засоби стануть серійними вже до 2025 року.

А от за прогнозом аналітичного агентства PwC, повністю безпілотний транспорт в найбільших містах планети з'явиться до 2040 року. Оскільки такі транспортні системи будуть використовувати виключно електричну енергію, це повинно скоротити негативний вплив інфраструктури на навколишнє середовище.

Як прогнозують автори дослідження, перші безпілотні автомобілі повинні масово з'явитися на дорогах вже в 2021 році. Однак вони вимагатимуть втручання водія при певних ситуаціях. Перехід транспортних засобів на найвищий рівень автономності, взагалі не вимагає будь-якої участі людини, на думку PwC, відбудеться ще через десятиліття.

Одночасно з вдосконаленням технологій будуть вирішуватися питання, пов'язані з юридичними і страховими зобов'язаннями, створюватися мережі зарядних станцій. У підсумку, з урахуванням часу заміни автопарку, перехід до нових транспортних систем стане можливий через 15-20 років, вважають в PwC.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com