тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Робот допоможе уникнути помилок при операціях на хребті

Дослідники з університету Берна, Центру Inselspital, Бернської університетської лікарні та Швейцарського центру електроніки і мікротехнологій розробляють високоточний хірургічний робота для операцій на спинному мозку. Проект фінансується за рахунок двох мільйонів доларів від програми «BRIDGE Discovery» Швейцарського національного наукового фонду і Комісії з технологій та інновацій.


В рамках проекту під назвою «На шляху до інтелектуальної роботизованою нейрохірургії» Андреас Раабе з відділення нейрохірургії в Inselspital і Олів'є Хетелят зі швейцарського Центру електроніки і мікротехнологій (CSEM) розробляють хірургічну технологію з сенсорним управлінням, яка забезпечує новий рівень безпеки для складних операцій на хребті.

Ручна хірургія на хребті є однією з найбільш частих операцій. Число пацієнтів, які потребують цих процедур для лікування дегенеративної хвороби хребта, зростає з кожним роком. Завдання ручної хірургії для хребта полягає у використанні так званих гвинтових ніжок для запобігання та стабілізації функціонально нестійких хребців.

Функціональна артикуляція хребта людини, що забезпечує бічну і обертальну рухливість, статичну стабільність і міцність, можлива тільки тому, що хребці мають складну форму і щільність кісткової тканини. Свердління кістки і позиціонування шпунта в мінливу частина хребта в 15 відсотках випадків не приводять до успіху операції. Шпунт часто пропускає центральну частину хребців, а гострий наконечник стирчить, дратуючи навколишні тканини і нерви.

Використовуючи складність анатомії хребців і так звану «карту датчиків», роботизований інструмент Берна здатний «відчувати» поперек рельєфу кістки і може уникнути пошкодження нервів і кордонів кістки. Кістки і нерви визначаються комп'ютером і перевіряються на високій швидкості з відповідною інформацією про зображення, яке було встановлено до процедури. Таким чином, хірургічна роботизована технологія дозволяє нейрохірургам розміщувати шпунти ідеально точно.

Мета цього проекту - представити розширену роботизовану технологію в клініку і почати процес прийняття наступного покоління нейрохірургічних інструментів.

«Вперше нейрохірург має дані в реальному часі про те, де знаходиться інструмент для свердління під час процедури. Хірургічний робот діє з максимальною точністю, закінчуючи процес набагато раніше, ніж це робить людина, уникаючи при цьому травматизму пацієнта. Ми розглядаємо це як майбутнє нейрохірургії », - прокоментував Андреас Раабе.


На сайте http://osteo-medicine.ru вы узнаете все о остеопатической медицине: технология, сфера применения, перспективы развития.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com