тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Майнери добули 80% всіх біткойнов

Як би не старалися Майнер, але їм не вдасться добути більше біткойнів, ніж дозволяє оригінальний вихідний код криптовалюти. Цей максимум - 21 млн кріптомонет. У минулі вихідні біткойн пройшов через чергову важливу точку - було видобуто 80% (16,8 млн) від загального числа можливих монет...

 

 

13 січня загальна кількість здобутих біткойнов досягло позначки 16,8 млн штук або 80% від можливого їх числа. Залишилося 20%, але не варто очікувати, що їх здобудуть найближчим часом: швидкість і складність видобутку біткойнов змінюються нелінійно. Чим більше монет видобувається, чим більше блоків додається майнерами до блокчейну, тим складніше і довше працювати над наступними. Через таку нелінійності, за деякими прогнозами, решта 20% будуть добуватися до 2140 року.

Незважаючи на підвищену складність видобутку, винагорода за неї знижується. В алгоритмі біткойнов зафіксовано, що після кожних 210 тисяч блоків транзакцій, доданих до реєстру, винагорода знижується вдвічі. Якщо при старті майнінгу в 2009 за обробку одного блоку майнер отримували 50 біткойнів, то зараз тільки 12,5. Наступне дворазове скорочення очікується в 2020 році.

У обмеженості числа біткойнів є прихильники і противники. Перші вважають, що в цьому одна з головних переваг перед традиційними валютами - емісія обмежена, інфляція неможлива, власники не будуть ставати біднішими.

Другі припускають, що по завершенні майнінгу останнього біткойнов вся система почне хвилюватися. А щоб система трималася на плаву, доведеться піднімати комісію за транзакції. Але страхи друге і впевненість перших важко підтвердити, поки до останнього біткойнов залишається більше століття. На той час і чіпи стануть більш енергоефективними і сам процес видобутку може стати менш витратним, так що прогнози будувати не можна. Факт сьогодні полягає в здобутих 16,8 млн біткойнов.

 


Представляем телеканал Известия онлайн, где вы сможете ознакомиться с самыми свежыми, важными и интересными новостями экономики, политики, культуры и спорта.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com