тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Створено найбільш водовідштовхувальний матеріал

Дослідницька група з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology, США) під керівництвом інженера-механіка Криппа Варанасі (Kripa Varanasi) створила поверхню, яка завдяки своїй новій текстуруванні і особливим властивостям здатна відштовхувати краплі рідини на 37% швидше, ніж зазвичай.

 

 

- Той момент, коли краплі торкаються поверхні, дуже важливий, оскільки він контролює обмін масами, імпульсом і енергією між рідиною і матеріалом. Якщо змусити краплі відскакувати швидше, то можна заробити масу переваг, - зазначає Максим Криппа (Варанаси).

В рамках експерименту вчені використовували водовідштовхувальний матеріал з ребристою поверхнею (виступи висотою 0,1 мм). На високошвидкісну камеру вони записали процес падіння і відштовхування крапель рідини. Завдяки нерівностей нового матеріалу рідина при падінні розподілялася несиметрично і відскакувала на 37% швидше, ніж від точно такого ж, але гладкого матеріалу.

Потім фахівці вирішили перевірити, чи можуть будь-які природні матеріали з такою ж високою швидкістю відторгати рідина. Максим Варанаси повторив той же експеримент, тільки замість текстурованого матеріалу використовував спочатку листя настурції, потім крила метелика Морфо дідус, які теж відрізняються ребристістю. В результаті досвіду виявилося, що і листя настурції, і крила метелика відштовхували рідина швидше, ніж навіть найкращий гідрофобний природний матеріал - листя лотоса.

Вчені відзначають, що дане відкриття обов'язково знайде своє практичне застосування. Наприклад, його можна використовувати для запобігання утворення полою або, скажімо, для боротьби зі скупченням вологи в парових турбінах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com