тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Нижня Апша - закарпатська "Рубльовка"

Коли хтось починає говорити про сучасне село, уяву тут же малює сумну картину з напівзруйнованими старими будиночками і розбитими дорогами. Стереотипи, звичайно, штука сильна, але закарпатське село Нижня Апша абсолютно не підходить під це поняття. Його називають найбагатшим селом в Україні. У ньому немає жодного одноповерхового будинку, інакше засміють сусіди.


У Закарпатській області, в парі кілометрів від румунсько-українського кордону знаходиться село Нижня Апша. Коли опиняєшся всередині нього, то створюється враження, що вулиці аж надто "не наші". У цьому населеному пункті будинки будуються з умовою «хоч на одну цеглину, але мій будинок повинен бути вищим». Саме тому в селі не зустрінеш жодного будинку, яке мало б менше двох поверхів.

 


Як би смішно це не звучало, але люди живуть за принципом «а що люди скажуть». Така специфічна забудова почалася ще з кінця 1980-х років, коли українські румуни отримали можливість виїжджати за межі країни на заробітки. Більшу частину грошей вони вкладали в будівництво своїх хоромів.

 


У селі немає дому, в якому менше 10-15 кімнат, а є такі палаци, в яких налічується до 60 кімнат. Використовуються тільки найкращі будматеріали. Хорошим тоном вважається, якщо у господарів є басейни, оранжереї, сауни. Там навіть магазини виглядають як величезні 2-3-поверхові будинки, щоб не псувати архітектурний ансамбль. Правда, більшість жителів знаходяться досі на заробітках в Росії або Європі.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com