тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Психологічне катування «Біла кімната»

У це складно повірити, але на думку деяких правозахисників з «Amnesty International», ці тортури, які абсолютно легально практикуються в деяких країнах світу, є одним з найгірших кошмарів, через які в принципі може пройти людина...


Так звана «Біла кімната» - це особливий режим утримання для політичних в'язнів, який особливо припав до душі іранському уряду. Сенс в тому, що своє ув'язнення засудженому доводиться відбувати в ідеально білій камері з повною звукоізоляцією.

Вікон в камері немає, світло ніколи не гасне, стіни, підлога і стеля пофарбовані рівним шаром білої фарби. На обід через білі двері просовують білу тарілку з білим рисом. Якщо увязненому потрібно в туалет, він просовує під двері білий аркуш паперу, після чого охорона в білих костюмах, масках і спеціальному взутті з безшумними підошвами проводить його по білому коридору в таку ж білу вбиральню.

Амір Фахравар, один з полонених, пізніше описав цей свій досвід як приголомшуючий і нелюдський. Справа Фахравара була задокументовано організацією «Міжнародна амністія» в 2004 році, коли він відчув на собі ці тортури. У 2004 році Аміра Фахравара, в'язня іранської «Білої кімнати», катували таким чином протягом 8 місяців.

До цього дня він не може позбутися від кошмарів при згадці про його перебування в ній. «Я просидів там вісім місяців і в результаті не міг згадати обличчя моїх батьків, - каже Фахравар. - Коли я нарешті отримав свободу, назвати мене нормальною людиною було неможливо».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com