тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Створена фарба, що охолоджує будівлі в спеку

Сонячні промені можуть стати дешевим методом охолодження будівель, космічних кораблів і супутників, якщо покрити їх фарбою, що фільтрує світло, яку винайшли фахівці ізраїльської фірми SolCold...


У спекотну погоду через використання кондиціонерів споживання електрики зростає, збільшуючи навантаження на енергомережі і гаманці користувачів. Ярон Шенхав і його колеги з SolCold придумали альтернативний метод охолодження, що не вимагає електрики.

«Це як покласти шар льоду на дах, причому чим спекотніше гріє сонце, тим він товстіший», - говорить науковець. В основі технології лежить принцип лазерного охолодження: взаємодія променя світла з певними матеріалами може знизити температуру на 150 ° C, так як молекули матеріалів абсорбують ті фотони, які збігаються з ними за частотою, і перевипромінюють високочастотні фотони, які переносять більше енергії. Разом з втратою енергії знижується і температура матеріалу.

Оскільки встановлювати лазери на даху було б непрактично, Шенхав вирішив пристосувати цю технологію до сонячного світла.

«Можна абсорбувати тепло будівлі і перевипромінювати його у вигляді світла, - каже він. - Поки світить Сонце, будівля буде охолоджуватися».

Проблема в тому, що сонячний спектр набагато ширший, ніж у лазерного променя. Тому вченим довелося створити матеріал, який виконує ту ж задачу в декількох частотах розсіяного світла. Вони винайшли фарбу, що складається з двох шарів: зовнішнього, який фільтрує деякі сонячні промені, і внутрішнього, який здійснює конверсію тепла в світло, охолоджуючи себе до температури нижче навколишнього середовища.

До речі, ось тут http://rumett.ru/catalog/pokrasochnye-raboty можна замовити якісні фарбувальні роботи, а окрім того компанія RUMETT пропонує широкий спектр будматеріалів для проведення покрівельних робіт, монтажу металоконструкцій, вентильованих фасадів, зварних робіт.

Матеріал пройшов успішні випробування в лабораторії. Було виявлено, що охолоджуючий ефект помітніший на металевих дахах, ніж на бетоні, і в будинках з низькою стелею. Експеримент показав, що в приміщеннях на останньому поверсі будівлі температура, завдяки застосуванню фарби, опустилася на 10 ° C.

Компанія збирається продовжити тести протягом найближчих двох років. Чимала вартість нової фарби - $ 300 за 100 кв. метрів - навряд чи дозволить використовувати її повсюдно, але для великих промислових будівель, торгових центрів або стадіонів вона може виявитися вигідним рішенням, давши їм можливість знизити споживання енергії на 60%, пише New Scientist. Також фарбу можна застосовувати для охолодження внутрішнього простору космічних апаратів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com