тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дивовижна крижана печера в Словаччині

Добшинська крижана печера, розташована в заповіднику "Словацький рай", рахується найбільшою крижаною печерою в Європі. Ніде більше в цих широтах ви не знайдете так багато льоду товщиною місцями більше ніж 25 м.

Завдяки своєму унікальному оздобленню ця печера була включена до Списку всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.

 


Вхід до печери, його називають і "Лєдяєв Діра", знаходиться у верхній частині гори Дуча (1 141 м) на північній стороні Планіни Ганесова на висоті 971 m над рівнем моря. До нього необхідно піднятися звивистою стежкою з перевищенням 130 м з селища Добшинська Крижана Печера.

Печеру виявив в 1870 році гірський інженер E. Руффини і вже один рік по тому місцеві ентузіасти відкрили її для туристів. У 1882 році вона стала першою електрично освітленою печерою. Її відвідали багато видатних осіб, в тому числі болгарський цар і сербський король. У 1890 році у Великому залі організували концерт в честь Карла Людовіта Габсбургського.

У минулому в печері проводилося літні катання на ковзанах. Спочатку була ця печера з'єднана з Стратенською печерою, але з провалом частини печери це природне з'єднання перервалося. Тоді почалося власне її заледеніння.

 


За своєю довжиною (1 232 м) і глибиною (112 м) вона відноситься до найбільших крижаних печер в Європі. Ніде повз альпскою областю не перебуває більше ніж 110-тисяч м3 льоду товщиною місцями більше ніж 25 м. Найбільша товщина зафіксована у Великому залі, в якому вона досягає 26,5 м.

Лід ту зберігається завдяки формі печери, яка від свого входу знижується. В її нижній частині зберігається холодне повітря, яке навіть влітку не прогрівається вище нуля.

 

 


Как быстро, законно и без лишних переплат оформить ПМЖ в Словакии узнайте на сайте https://slovakia.in.ua/pmzh-v-slovakii.html. Здесь детально описывается необходимый пакет документов, ограничения, тонкости процедуры оформления, а также преимущества проживания в этой стране.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com