тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сосни Кука: дерева під кутом до горизонту

Сосни Кука (Araucaria columnaris) - дуже високі дерева, що досягають у висоту 60 метрів. Раніше їх можна було зустріти лише на архіпелазі Нова Каледонія в Тихому океані, однак завдяки культивуванню вони поширилися в регіонах з помірним, субтропічним і помірним кліматом по всьому світу. Стовбур цього дерева зазвичай нахилений. Нещодавно екологи виявили цікаву особливість: сосна Кука завжди «схиляється» до екватора, незалежно від того, де росте...

 

 

Метт Ріттер з Каліфорнійського політехнічного державного університету вивчав сосну Кука, щоб описати її для своєї книги про дерева, що ростуть в Каліфорнії (A Californian's Guide to the Trees among Us). Його зацікавив той факт, що верхівки сосни завжди нахилені на південь. Дослідник подзвонив своєму колезі в Австралію - і той розповів Риттеру, що у них дерева схиляються на північ.

 


Ріттер і його колеги вивчили 256 сосен Кука, «розкиданих» на п'яти континентах, і зібрали дані про дерева, що ростуть в 18 місцях різної віддаленості від екватора. Виявилося, що в середньому сосни нахилені на 8 ° 55 '- це в два з гаком рази більше, ніж нахил Пізанської вежі. Крім того, дослідники помітили закономірність: чим далі від екватора знаходиться дерево, тим більше воно нахилене. Екологи навіть виявили в Південній Австралії сосну, яка «схилилася» до землі майже на 40 градусів.

Ріттер і його колеги поки не можуть науково пояснити цю особливість. Однак, як припускає американський дослідник, можливо, вся справа в генетиці, яка проявилася, коли сосни Кука поширювали по всьому світу. Також дерева можуть таким чином намагатися «зловити» більше сонячного світла, відзначає Метт Ріттер.

А на сайті www.dobro-news.top ви знайдете ще більше різних цікавих фактів і новин з усього світу

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com