тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

В Індії створили нестандартний кондиціонер з нульовою енерговитратою

Схоже, нестерпна спека, якої зазнала столиця Індії, змусила винахідників Нью-Делі працювати в цьому році дуже продуктивно. Так, для заводу Deki Electronics, що спеціалізується на виробництві промислових товарів, був розроблений і встановлений незвичайний кондиціонер.

 

 

Провідні розробники компанії Ant Studio встановили в приміщеннях підприємства установку, яка здалеку мало чим нагадує кондиціонер в звичному для нас вигляді. Це інноваційне рішення тим часом вже визнано доцільним в плані низької витрати енергії, а потужність віддачі випарного охолодження при цьому піднімає високу процентну планку.

Звичайно ж, по ефективності цей пристрій ніяк не можна порівняти з сучасними касетними кондиціонерами Mitsushito, представленими на http://mitsushito.com/shop/kassetnyj.html, втім з огляду на практично нульову енергозатратність подібна розробка заслуговує пильної уваги.

Експериментальний кондиціонер виконаний у вигляді величезного скупчення глиняних трубок конічної форми, розташованих у вигляді вулика. При цьому він природним способом знижує навколишню температуру. Процес охолодження в цій інновації гранично простий і не вимагає особливих витрат. Інженери детально і гранично точно відкалібрувати кожну трубу теракотових конусів і за допомогою сучасного аналізу вирахували, в якому місці максимально зручно з'єднати частини.

Далі величезний кондиціонер підключають до води, яка струменем стікає по структурі, змочуючи рясно конуси, а в результаті випаровування температура повітря швидко знижується. Пориста поверхня труб моментально поглинає воду, яка проступає на зовнішню сторону і, випаровуючись, перетворюється в холодне повітря.

Зовні кондиціонер нагадує установку з ефектом водоспаду, яку досить включати пару раз в день.

Незважаючи на змішані почуття, які викликає дана установка, працює вона більш ніж ефективно. У цьому переконалася дирекція підприємства, коли у вигляді експерименту провела спробу порівняти роботу звичного кондиціонера і розробки Ant Studio. І в першому, і другому випадку, необхідно було знизити спочатку високу температуру навколишнього повітря, яка дорівнювала 50 градусам Цельсія. В результаті звичайний промисловий індійський кондиціонер зміг охолодити все навколо до 42 градусів, тоді як його глиняний колега знизив температуру до 36 градусів.

У підсумку переможець зайняв гідне місце на підприємстві і тепер радує працівників не тільки химерної художньою формою, але і заспокійливими краплями води, яка стікає по стінках так званої системи охолодження.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com