тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Великобританії зібраний урожай з першої в світі повністю роботизованої ферми

У Великобританії успішно працює перша в світі повністю автоматизована ферма, на якій вирощування і збирання сільськогосподарських культур відбувається повністю без участі людини. На всіх стадіях вирощування, від посіву насіння і до фінального збору врожаю, працівники були повністю замінені машинами, централізовано керованими з однієї диспетчерської.

У жовтні 2016 роки команда британських сільськогосподарських інженерів започаткувала перший в світі проект з вирощування врожаю без допомоги людини. Вони налагодили трактори і комбайни на автоматичну роботу - ті засівали поля, поливали посіви і збирали урожай, покладаючись на GPS і сенсори. До речі, на сайті компанії ТОВ «Спрейфорс» http://sprayforce.com.ua можна замовити карданні вали, і інші якісні запчастини до сільськогосподарської техніки.

Рік по тому автори відзвітували про успіх експерименту і пояснили, як автоматизована техніка змінить індустрію сільського господарства.

На експеримент під назвою Hands Free Hectare, що можна перекласти як «Гектар без допомоги рук», виділили півтора акра землі. Це приблизно на чверть менше стандартного фермерського поля, але цілком достатньо для проведення проекту.

Восени 2016 роки три інженера - автори проекту - отримали територію для засівання недалеко від британського Університету Харпера Адамса. Вони закупили насіння ячменю, розбризкувачі та добрива в фермерському магазині. За правилами експерименту фахівцям заборонялося заходити на засіяну територію.

Для спостереження за культурою вони використовували дрони та радіокеровані машини. Для обробки грунту, посадки і поливу культури фахівці застосовували невеликий японський трактор Iseki. Спочатку автори навчилися керувати ним дистанційно, а потім перевели техніку на автопілот. Система навігації трактора частково грунтувалася на GPS і автопілоті дрона. Для обережності на передню частину машини встановили лідари: вони аналізували об'єкти на шляху трактора, і в разі виявлення перешкоди система відключала трактор.

 


У березні 2017 року трактор самостійно пробурив діри для посадки насіння. З квітня по червень він засіяв і обробляв насіння ячменю. В кінці серпня команда інженерів відзвітувала про успішне зростанні культури. Автори помітили, що деякі місця на полі трактор пропустив, але вважають це незначним упущенням.

Для збору врожаю інженери придбали німецький комбайн Sampo. Його налаштували за схожою з трактором системою і відправили разом з ним на збір. Незважаючи на вік (комбайн знаходився в експлуатації більше 25 років), він відмінно впорався із завданням.

На початку вересня автори відзвітували про успішне завершення експерименту. Вони пояснили, що його мета - показати перспективи автономного сільського господарства. На думку авторів, це не футуристична ідея, а реальна можливість, здатна змінити майбутнє виробництва натуральних продуктів.

Як стверджують автори, їх експеримент серйозно допоможе фермерам. Їм потрібно лише вказати автономному трактору завдання, і він зробить роботу самостійно. Вільний час людина зможе витратити на інші завдання - планування поставок, укладання угод з компаніями і ресторанами та іншими питаннями.

Фахівці відзначають, що технологія повинна саме допомагати фермерам, а не позбавляти їх роботи. Команда Hands Free Hectare вважає, що великі трактори і комбайни, які використовують фермери, наносять сильної шкоди грунту і знижують рівень продуктивності. Великі машини в основному використовують для економії часу - вони швидше закінчують засіювання, яке може перервати раптовий дощ.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com