тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Космічна дриль НАСА: інструмент для робіт на орбіті

Якщо вас дістали сусіди з їх вічним ремонтом і ви готові втекти від них навіть у відкритий космос, то ми вас розчаруємо - там теж свердлять. Сьогодні «Вебочка» розповість вам про те, що таке космічна дриль і для чого вона потрібна.

 

 

Днями НАСА провело операцію по виходу у відкритий космос, щоб замінити батареї на МКС. Дванадцять старих нікель-водневих батарей були замінені на шість нових літій-іонних акумуляторів, для чого космонавтам треба було працювати в два заходи.

Перша стадія операції, проведена Шейном Кімброу і Пеггі Уїтсон, зайняла 6,5 годин. Якщо придивитися, то можна побачити, що астронавти працюють з вельми незвичайним пристроєм. Це так звана «pistol-grip tool», потужна акумуляторна дрель, спеціально спроектована інженерами Swales Aerospace Inc. для робіт у відкритому космосі.

Цей інструмент допомагав під час побудови самої МКС, телескопа Хаббл, а також супроводжував ці апарати під час кожного профілактичного огляду. Зрозуміло, бездротовій дрилі НАСА життєво необхідно вміти робити такі речі, на які звичайне «гаражне» свердло не здатне. У цьому випадку хочеться порадити коронки по металу купити в інтернет-магазині snabzhenie.com.ua, це дійсно якісний, фуекціональний інструмент, здатний працювати в найекстремальніших умовах.

З одного боку, механізм повинен витримувати різкі перепади температури на сотні градусів. МКС обертається навколо Землі кожні 90 хвилин, 16 раз в день, отримуючи величезну дозу ультрафіолетового опромінення. В таких умовах рідинні мастильні матеріали довго не протягнуть, а тому НАСА використовує сухі мастильні плівки, які випаровуються при кімнатній температурі.

Крім того, сам інструмент неймовірно легкий - його корпус виготовлений з лексану, високоміцної полікарбонатної смоли, і обгорнутий алюмінієвою стрічкою.

«Рухливість космонавта в скафандрі дуже обмежена, так що через постійну обмеженості у них швидко втомлюються руки», - пояснює Джилл Макгвайр в статті НАСА, присвяченій конструкції унікального інструменту. Вона каже, що через подібні обмежень інженерам доводиться розробляти інструменти великих розмірів, оснащені зручними ручками, що дозволяє без особливих зусиль працювати з ними навіть в скафандрах.

Функціональний дизайн дрилі не сильно відрізняється від звичайного, однак на додачу до всього вона оснащена великим екраном, завдяки якому космонавти можуть змінити швидкість і крутний момент (від менш ніж 1 до 38 ньютон-метрів і від 5 до 60 оборотів в хвилину). У космосі небезпечно поспішати, а тому дриль обертається повільно і дозволяє контролювати весь процес.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com