тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Китаї робот-стоматолог провів операцію без участі людини

Перша в світі операція з протезування зубів у виконанні робота пройшла в минулу суботу в китайському місті Сіань, провінція Шенси. Участь живих стоматологів під час самого лікування було мінімальним, повідомило видання South China Morning Post.

 

 

Ескулапи подавали машині інструменти (наприклад міняли свердла з різним діаметром), спілкувалися з пацієнткою і стежили за тим «як би чого не вийшло».

А ось на підготовчому етапі китайським лікарям довелося потрудитися. Для початку вони провели комп'ютерну томограму порожнини рота і склали цифрову 3D-модель розташування зубів і щелепи пацієнтки. Ці дані необхідно було внести в комп'ютер, щоб робот зміг орієнтуватися в просторі. Потім машина механічно виконувала запрограмовану послідовність маніпуляцій. Для установки двох імплантів, віддрукованих на 3D-принтері, влаштуванню знадобився 1 годину.

Потім роботу свого електричного колеги перевірили стоматологи-хірурги і залишилися задоволені побаченим. Протези були встановлені на призначене їм місце з похибкою 0,2 - 0,3 мм, що вважається прийнятним для такого роду складних операцій. До речі, не менш складні операції здійснюють досвідчені лікарі клініки Доктора Тёмкина, про яку детальніше можна дізнатися на сайті hdent.ru

Розробниками нової технології виступили фахівці Інституту робототехніки Пекінського університету авіації і космонавтики та медики четвертого військового університету з Сіаня.

- Використання робота-дантиста дозволяє з одного боку виключити ймовірність людської помилки, - пояснив доктор Чжао Імін. - А з іншого боку дає можливість закласти в програму дій весь кращий досвід, який накопичили зубні лікарі всього світу за час розвитку цивілізації.

Створенням таких «кіборгів-стоматологів» китайці зайнялися не від хорошого життя. Як показали дослідження, близько 400 мільйонів китайців потребують послуг протезистів. У той же час в країні щорічно встановлюється всього 1 мільйон імплантів. Це пов'язано з тим, що Китай відчуває гостру нестачу в кваліфікованих дантистів. І це не дивлячись на те, що середня зарплата такого фахівця в Піднебесній становить 46 тисяч доларів на рік.

Медичні інститути не встигають підготувати необхідну кількість зубних лікарів хорошого рівня. Та й якість навчання в місцевих вузах поки залишає бажати кращого - за статистикою в Китаї дуже високий відсоток браку при проведенні операцій по протезуванню. Створенням роботів, які не помиляються ніколи, китайці мають намір вирішити цю проблему.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com