тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Підводний водоспад" на півострові Леморн Брабан (Маврикій)

Напевно, в кожному сучасному місті є свої вуличні художники, які створюють цікаві 3D-малюнки на асфальті - і ось вже перехожі бояться впасти з обриву вниз в тому місці, де ще вчора була звичайна пішохідна доріжка. Але не всі знають, що дещо подібне, але набагато більших масштабів, можна спостерігати і біля берегів Маврикія, а майстерним майстром незвичайних оптичних трюків тут виступила сама природа...

 

 

Йдеться про фантастичну ілюзію справжнього підводного водоспаду, що звучить саме по собі неймовірно. Проте, при погляді на узбережжі півострова Леморн Брабан з висоти пташиного польоту у людини створюється саме таке враження: здається, ніби тонни піску несуться водними потоками вниз на більшу глибину.

Насправді, звичайно, це лише удавана видимість. У красивої підводного ілюзії є наукове пояснення: це всього лише рухомий підводними течіями пісок. Справа в тому, що Маврикій з усіх боків оточений кораловим рифом, і цей факт сприяє створенню специфічного підводного рельєфу навколо острова. Відкладення мулу і піску тут постійно рухаються, а висока прозорість води відкриває поглядам незвичайну картину, схожу на підводний водоспад.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com