тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Око Сахари - таємнича загадка планети

Наша дивовижна планета має безліч загадкових і, в той же час, дуже красивих місць. Наприклад, в Мавританії (Африка) є унікальне геологічне утворення, яке є великою загадкою для наших сучасних вчених. Цей феномен зветься «Око Сахари» або «Око Землі».

 

Цей дивовижний і єдиний в своєму роді феномен являє собою так звану структуру Ришат. «Око землі» відрізняється дуже великими розмірами (око має близько 50 кілометрів в діаметрі), ідеальною формою кола, а також абсолютно рівною поверхнею.

«Око Сахари» виявили космонавти, які оглядали Землю з космосу. Їх здивування було безмежно, коли вони побачили, що з поверхні Землі на них пильно «дивиться» щось незрозуміле і навіть лякаюче.

Структура Ришат є старовинним геологічним артефактом. Це природне унікальне явище «заховано» в самому серці величезної пустелі, яка носить назву Маур Адрар. Варто відразу сказати про те, що «помітити» «Око Сахари» можна тільки з космосу. Якщо ж людина буде перебувати безпосередньо в структурі Ришат, то нічого особливого він не побачить, бо «Око Землі» дуже велике.

 


Походження «Ока Сахари» для сучасних вчених до цих пір є великою загадкою. Хтось вважає, що структура Ришат є природне явище, хтось вважає, що це творіння стародавніх невідомих цивілізацій, але в будь-якому випадку загадкова поява цього феномена не розкрита дотепер.

Якщо вірити легенді, то в це місце впав великий метеорит, що складається з речовин інопланетного походження. Взаємодія цих невідомих речовин і повітря призвело до того, що метеорит самозагорівся, таким чином, і утворилося величезне «Око Землі», яке невсипно спостерігає за всім, що відбувається в космосі.

Коли було виявлене «Око Землі», то вчені припустили, що це місце являє собою кратер величезного метеорита. Однак ця теорія була практично відразу ж спростована, адже в такому випадку дно структури Ришат, не могло бути ідеально рівним. Саме тому найбільш достовірною і правильною версією вчених є таке пояснення: в куполі вулкана сталася ерозія, скелі з плином часу розширилися, і утворилася ось така дивовижна форма. В результаті впливу теплової емісії, «Око Сахари» має безліч вельми незвичайних відтінків.

«Око Землі» формувалося протягом багатьох років - одне кільце за іншим. Найстаріше кільце з'явилося близько 600 мільйонів років тому.

  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com