тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Чим вам може допомогти або нашкодити психотерапевт

Після краху «залізної завіси», який захищав Радянський Союз від згубного західного впливу, наша країна буквально звалилася від величезного потоку інформації і товарів з цього самого Заходу. Разом з рок-н-ролом і кіндер-сюрпризом, лосинами і кока-колою до нас прийшли дивовижні професії: бізнес-тренери, антикризові менеджери ... і психотерапевти.

 

 

Радянська система психологічної допомоги населенню була простою, як автомобіль ВАЗ-2101, і приблизно настільки ж ефективною. Або ти здоровий, або лягай в стаціонар психіатричної клініки, проміжні стану не вкладалися в казенну радянську голову. Багато хто до цих пір вважають, що це добре: мовляв, люди працювали, а не "тарганів" в голові не зважали.

Але і число самогубств в Радянському Союзі перевалило за 20 тис. в рік на початку 1960-х і зашкалило за 50 тис. до середини 1980-х: не сама здорова статистика для самої передової країни.

Психотерапевти все ж потрібні; інше питання, що, на відміну від США, де це величезна індустрія, в Україні психологічні послуги приживаються важко. Багато хто до цих пір вважають незручним зізнатися в тому, що ходять до психолога або психотерапевта (вони виконують приблизно однакові функції, а ось підготовка їх різниться: у психолога освіту гуманітарний, у справжнього психотерапевта - медичне).

Тим часом роль цих фахівців дуже значна, для багатьох людей звернення до них є справжнім порятунком.

Слово як ліки

До психотерапевта людина звертається в трьох основних випадках: коли вона не в змозі впоратися зі своїми внутрішніми проблемами; коли вона потрапила в складну життєву ситуацію і не знає, як себе в ній вести; коли просто хочеться виговоритися.

Далеко не у всіх випадках саме психотерапія є оптимальним виходом з положення. Грамотний психотерапевт вже на першій бесіді діагностує стан пацієнта і робить для себе висновок: чи має сенс продовження спілкування або краще направити людину до фахівця іншого профілю. Скажімо, «поганий настрій, стомлюваність» може бути результатом неправильного ставлення до життя, якогось особистісного тупика - і тоді ви прийшли за адресою. Але точно так само може виглядати і класична депресія, яка розмовами в принципі не лікується - потрібні об'єктивне обстеження і медикаментозна підтримка.

 

Рішення життєвої проблеми

Правильний психотерапевт володіє знаннями і в ряді суміжних областей, на першому місці з яких, як не дивно, стоїть сімейне право, бо величезна маса звернень пов'язана саме з негараздами в родині. І часто тут потрібна не стільки психотерапія, скільки пошук реальних інструментів виходу з проблемних ситуацій.

Є тиран в родині? Треба вирішувати питання не «як його не злити», а як законним шляхом з ним розлучитися.

 

«До самої суті»

Пошук коренів психологічних проблем в дитинстві у нас спрощено називають «фрейдизмом», але це дійсно працює в багатьох випадках. Зрозумівши джерело своїх фобій і страждань, набагато простіше знайти шлях до позбавлення від них. І бесіди з психотерапевтом нададуть тут неоціненну допомогу.

 

Новий погляд

Ми всі в своїх життях ходимо по колу і бачимо те, що звикли бачити. Нова людина, котра ще годину тому нічого не знала про вашу ситуацію, здатна розглядати несподівані для вас нюанси. І показати їх вам.

 

Бесіда

Майже половині клієнтів психотерапевтів потрібна просто «подушка поплакатися». Вони йдуть не стільки за допомогою, скільки за можливістю виговоритися; тобто в ході бесіди з психотерапевтом пацієнт по суті лікує себе самостійно.

 

Не треба, я сам!

Треба знати, що є два типи ситуацій, в яких звернення до психотерапевта не принесе бажаного ефекту. Якщо ви можете чітко перерахувати всі свої проблеми і знаєте їх причини, то психотерапевт вам, швидше за все, не допоможе. Тому що головна його функція - якраз докопатися до причин вашого нинішнього стану.

Чесні психотерапевти вичислюють таких пацієнтів за півгодини спілкування - і перебудовуються на пошук практичних шляхів вирішення проблем, психологія тут не потрібна.

Інше питання, що ви цілком можете помилятися в своїх висновках, і тут погляд професіонала виявиться дуже корисним.

І, звичайно, якщо клієнт розумніший, ерудованіший терапевта, ефект від сеансів буде мінімальним; можливо навіть погіршення стану. Такі ситуації характерні, наприклад, для державних служб психологічної підтримки, де, на жаль, багато фахівців з низькою кваліфікацією. Правда, для «виговоритися» зійдуть і вони, але мислячому, освіченому пацієнту потрібно, як правило, зовсім не це. Такі випадки теж легко діагностуються за півгодини, але вже пацієнтом. Після чого треба ввічливо довести розмову до кінця, піти і ніколи не повертатися. Все одно ви не найрозумніший на світлі, так що вилікують навіть вас.

 


Вас турбують регулярні депресивні стани, різноманітні страхи, фобії, ви хочете позбавитись безпідставної агресії, образ, негативних звичок, ви рахуєте себе неадекватним і нереалізованим у житті, відчуваєте складності у спілкуванні з оточуючими і прийнятті рішень? Саме у цьому випадку на допомогу прийде Володимир Казанцев, а тут ви зможете дізнатися про діяльність цього досвідченого психотерапевта і психолога, отримати професійну консультацію, записатися на прийом.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com