тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гіпотеза біологів: найперша квітка на Землі не мала пелюсток

Міжнародний колектив вчених припустив, як міг виглядати загальний предок всіх квітів, провівши аналіз існуючих видів квіткових рослин. Результати показали, що пращур усіх квітів був радіально симетричним і мав набір частин більший, ніж у сучасних квіток.

У нього було як мінімум десять тичинок і не менше п'яти пестиків. Поділу на пелюстки і чашолистки у стародавньої квітки не було, як і у деяких сучасних рослин, наприклад магнолії і жовтцю, - він мав просту оцвітину з десятьма або більше листочками.

Хоча предок схожий на деякі сучасні квітки, точної подібності по всьому набору частин у нього немає. Вчені заявили, що перші квіти були зовні схожі на Трілліум або білі лілії. Їх поява близько 150 мільйонів років тому зробила справжню революцію в флорі і фауні. Перевага даного виду рослин перед голонасіннимі складалося в наявності комах-запилювачів.

Стрімке поширення покритонасінних квітів до кінця крейдяного періоду витіснило папороті і саговники. На думку фахівців, саме це стало причиною вимирання динозаврів, які були не здатні харчуватися гілками і жорсткими листям. Вчені відзначають, що перша квітка мала десять тичинок і п'ять маточок, а також набір чашолистків і пелюсток, об'єднаних в «трійки».

Зараз подібною структурою мають Трілліум і лілії. При цьому схожість стародавніх покритонасінних рослин з досить вишуканими квітами збентежило ботаніків. Раніше дослідники припускали, що вони були більш примітивні і непоказні. З огляду на це, фахівці намір переглянути еволюцію квіткових рослин на Землі.

До речі, ще раніше вчені вважали, що предком злаків, фруктів і квітів сучасного світу могла бути крихкою водною рослиною, що росла в китайському озері 125 млн років тому. Рослина, яка отримала назву Архаефруктус сіненсіс, - найдавніший фрукт з Китаю, до цього ніколи не спостерігалася і володіє виразними характеристиками найбільш примітивних квіткових рослин.

«Це змінює всі уявлення про найстарішу рослину. Ми знайшли матір всіх квітучих рослин », - заявив рік тому співавтор дослідження, опублікованого в журналі Science, Девід Ділчер з Музею природної історії Університету Флориди.

Відкриття також наводить на думку, що квітучі рослини зародилися як трава в маленьких ставках, де вони могли швидко відтворюватися і отже мати переваги для виживання. Архаефруктус не кидається в очі - квітковаа частина рослини не мала справжніх пелюсток, а використовувалася тільки для відтворення.Интернет-магазин «Cvetok» предлагает на выгодных условиях ритуальные искусственные цветы оптом из Китая. В ассортименте более 400 наименований оригинальных изделий на любой вкус наивысшего качества.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com