тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У французькому селі люди живуть в будинках з перевернутими човнами замість звичних дахів

На північному узбережжі Франції, на берегах Ла-Маншу розташоване невелике село Екіано (Equihen Plage) з населенням близько 3000 чоловік. У деяких будинках дахи зроблені з самих справжніх дерев'яних човнів.

 

 

Таке незвичайне рішення прийшло до місцевих жителів ще в середині XIX століття. 150 років тому в Екіане проживало чимало бідняків. Вони будували собі будинки з підручних засобів. Стіни зводили з каменю або дерева, а дахом ставали корпуси човнів, непридатні до плавання.

 


За допомогою колод їх витягали на берег, перевертали, сушили, а потім смолили для захисту від дощу. Далі в житло прорізали двері і невеликі ілюмінатори-вікна.

Будинок-човен був довгим і вузьким і складався всього з однієї кімнати. Через незвичайну конструкцію інтер'єр був темним і задушливим. Простір для приготування їжі і сну поділялося фіранками.

У роки Другої світової війни велика частина унікальних будинків в селі Екіано була зруйнована. Але в 1990-ті роки місцеві жителі вирішили відродити примітну традицію.

 


Як і сто років тому, зі старих корпусів створили цілий район примітних будинків. Так була відновлена давня спадщина, а оскільки будинки обладнали сучасними зручностями, то від туристів немає відбою. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com